مدیر مركز مدیریت راه های كشور خبر داد

افزایش مسافرت های بین استانی در روز گذشته

افزایش مسافرت های بین استانی در روز گذشته

به گزارش لوازم فلزی مدیر مركز مدیریت راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از افزایش تردد وسایل نقلیه مختلف در ۲۴ ساعته روز گذشته اطلاع داد و اظهار داشت: روز گذشته تردد وسایل نقلیه نسبت به روز پیش از آن هشت درصد افزایش داشته است.


علی اكبر آشوری در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: طی ۲۴ ساعته روز گذشته بیشتر از یك میلیون و ۹۱ هزار تردد بین استانی در كل كشور اتفاق افتاده است كه هشت درصد نسبت به ۲۴ ساعت پیش از آن افزایش داشته، البته این آمار همچنان نسبت به روز مشابه سال قبل ۳۳ درصد كمتر بوده است.
وی ادامه داد: همه استان های مورد مطالعه پرتردد در روز گذشته با افزایش مسافرت های بین استانی مواجه بوده اند؛ بگونه ای كه بعنوان مثال مجموع ورود و خروج انواع وسایل نقلیه از استان تهران در روز گذشته ۳۳۰ هزار و ۱۰۹ وسیله نقلیه بوده است كه نسبت به روز قبل چهار درصد افزایش یافته اما نسبت به روز مشابه سال قبل ۳۷ درصد كمتر بوده است.
آشوری افزود: در این میان تردد وسایل نقلیه مختلف و مجموع ورود و خروج آنها از استان های اصفهان، مركزی و خراسان رضوی بیشتر از دیگر استان های مورد مطالعه رشد داشته و افزایش ۱۵ درصدی را نسبت به روز قبل تجربه كردند، چونكه بعنوان مثال در ۲۴ ساعته روز گذشته مجموع ورود و خروج از این استان ها به ترتیب بیشتر از ۹۵ هزار، بیشتر از ۱۶۲ هزار و بیشتر از ۲۹ هزار وسیله نقلیه بوده است.
مدیر مركز مدیریت راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: مجموع ورود و خروج وسایل نقلیه مختلف از استان مازندران در این بازه زمانی ۵۰ هزار و ۳۹۵ خودرو بوده است كه هشت درصد نسبت به روز قبلش افزایش یافته و ۴۸ درصد نسبت به روز مشابه سال قبل كاهش را تجربه كرده است. همینطور این آمار برای استان گیلان ۳۵ هزار و ۶۲۷ وسیله نقلیه بوده كه پنج درصد رشد را نسبت به روز پیش از این بررسی نشان داده است و ۵۰ درصد نسبت به روز مشابه سال قبل كاهش داشته است. همینطور ترددها و مجموع ورود و خروج از استان قم ۱۲ درصد بیشتر از ۲۳ فروردین ماه بوده است كه البته در مقایسه با روز مشابه سال قبل كاهش ۴۱ درصدی را نشان داده است.
وی اعلام نمود: برپایه آمارهای ثبت شده از ورود و خروج وسایل نقلیه مختلف تردد بین استانی كل كشور از هشتم فروردین سال جاری یعنی از آغاز اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تابحال ۱۲ میلیون و ۸۹۹ هزار و ۵۹۳ وسیله نقلیه بوده كه نسبت به یك سال قبل ۶۲ درصد و نسبت به دو سال قبل ۶۳ درصد كاهش داشته است و همین آمار برای استان های مذكور مورد مطالعه روند كاهشی را نشان داده است.
گفتنی است؛ از روز گذشته ستاد ملی مقابله با كرونا، رفع محدودیت ترددهای بین شهری در استان ها را تصمیم گیری كرد.1399/01/25
23:18:21
5.0 / 5
3121
تگهای خبر: حمل و نقل , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی