عضو اتاق بازرگانی تهران مطرح كرد:

احتمال عدم تحقق پیشبینی تولید خودرو در سال ۹۹

احتمال عدم تحقق پیشبینی تولید خودرو در سال ۹۹

به گزارش لوازم فلزی عضو اتاق بازرگانی تهران اعتقاد دارد در صورتیكه تغییری در شرایط قطعه سازان به وجود نیاید، احیانا هدف گذاری صورت گرفته از جانب وزارت صمت برای تولید خودرو در كشور محقق نخواهد شد.


محمدرضا نجفی منش در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: سال قبل با عنایت به برخی محدودیت های اقتصادی شرایط برای قطعه سازان دشوار شد تا جای كه حتی پرداخت حقوق و دستمزد هم برای آنها دشوار شده است. ازاین رو اگر برای پرداخت طلب های قطعه سازان فكری صورت نگیرد آنها امسال با مشكل مواجه خواهند شد.
وی با بیان این كه برای رسیدن به هدف گذاری های صورت گرفته در حوزه تولید خودرو باید اصلاحاتی اساسی صورت گیرد، بیان نمود: وزارت صمت پارسال اعلام نموده بود كه ما باید حدود یك میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در كشور تولید نماییم. این در شرایطی است كه عملكرد ما عدد كمتر از ۹۰۰ هزار دستگاه را نشان داده است و این وزارتخانه برای سالجاری هم پیشبینی یك میلیون و ۲۰۰ هزار خودرو را كرده است.
عضو اتاق بازرگانی تهران افزود: در كشور ظرفیت لازم برای رسیدن به این هدف وجود دارد اما باید با ایجاد برخی تغییرات از یك سو مقدمات این افزایش تولید در بین خودروسازان و قطعه سازان را فراهم نمود و از طرفی شرایط را برای مردم در بازار برای خرید این محصولات هم آماده كرد.
نجفی منش با بیان این كه پیشبینی می شود سال جاری قیمت مواد اولیه صنعت خودرو افزایشی ۳۰ درصدی پیدا كند، توضیح داد: برای آن كه در بازار خودرو تعادل قیمتی به وجود بیاید، باید برخی اصلاحات اساسی اقتصادی را در دستور كار قرار داد تا شرایط برای مدیریت نقدیندگی و انتقال پول به بخش های مولد اقتصاد فراهم گردد. در غیر این صورت صنعت خودرو امسال با مشكل و محدودیت مواجه خواهد بود.
به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، قیمت خودرو پارسال در بازار تغییرات زیادی داشت و در ماه های پایانی سال طی چند موج افزایش قیمت پیدا كرد.1399/01/26
18:36:46
5.0 / 5
3142
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی