یك مقام مسئول اعلام كرد:

توسعه بازار و جهش تولید، دو دستوركار مهم مركز ملی فرش

توسعه بازار و جهش تولید، دو دستوركار مهم مركز ملی فرش

به گزارش لوازم فلزی رئیس مركز ملی فرش ایران از توسعه بازار و جهش تولید بعنوان دو دستور كار مهم این مركز در سال۹۹ نام برد و اظهار داشت: به منظور تحریك تقاضای داخلی، فروش اقساطی فرش دستباف از اردیبهشت ماه شروع می شود.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، فرح ناز رافع در جریان بازدید قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت از مركز ملی فرش ایران با برشمردن برنامه های این مركز برای افزایش تولید و صادرات فرش دستباف ایران اظهار داشت: مطابق با برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت، ۱۵ برنامه ویژه فرش دستباف طراحی شده كه در جریان آن بتوان تولید و صادرات فرش دستباف را به شكل هدفمندی پیش برد.
رئیس مركز ملی فرش ایران اضافه كرد: این برنامه ها با محوریت توسعه بازار و جهش تولید برنامه ریزی شده اند كه بر مبنای آن، مركز ملی فرش ایران ۱۵ برنامه طراحی نموده تا هم راستای برنامه های كلیدی وزارت صنعت، معدن و تجارت، بتوان در حوزه فرش دستباف، مسیر تولید و صادرات را هموار نماید؛ این در شرایطی است كه این ۱۵ برنامه، مشتمل بر ۴۰ پروژه عملیاتی است.
وی خاطرنشان كرد: یكی از پروژه های كلیدی، توسعه بازار و برندینگ، ترویج هویت و ارتقای جایگاه فرش دستباف ایرانی در بازارهای جهانی است كه به موازات آن، خانه های فرش در ۵ كشور هدف صادراتی راه اندازی و عملیاتی خواهند شد تا بتوانند پشتیبان صادركنندگان فرش در بازارهای صادراتی باشند.
به گفته رافع، راه اندازی پایانه های صادراتی فرش دستباف در دستور كار قرار دارد؛ ضمن اینكه، پروژه های گوناگونی در حوزه توسعه بازار تعریف شده است كه در سایه آن، گسترش استفاده از تكنولوژی های جدید در تولید فرش دستباف شامل مراحل طراحی، رنگرزری و تولید، در دستور كار قرار گرفته است.
رئیس مركز ملی فرش ایران تصریح كرد: همینطور شتاب دهنده ها در شش استان كشور در اردیهبشت ماه راه اندازی خواهند شد كه یكی از آنها به صورت پایلوت و شتاب دهنده مركزی، در تهران مستقر خواهد بود.
وی از برنامه ریزی برای فروش اقساطی فرش دستباف ایران اطلاع داد و اظهار داشت: تحریك تقاضای داخلی در دستور كار قرار گرفته كه بر این اساس، پروژه ای هم تعریف شده است كه در اردیبهشت ماه، كلید خواهد خورد.
به گفته رافع، دریافت مجوز برای ایجاد كارگاههای تولیدی فرش دستباف از این پس باید در سامانه بهین یاب صورت گرفته و متقاضی در این سامانه ثبت نام كرده و سایر فرآیندها را دنبال نماید.
این مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت، ایجاد و توسعه مجتمع های قالیبافی و واحدهای تولید مواد اولیه فرش دستباف در دستور كار قرار گرفته كه بعنوان یكی از برنامه های در رابطه با جهش تولید دنبال می شود.


منبع:

1399/02/03
13:18:30
5.0 / 5
2753
تگهای خبر: بازار , تولید , ثبت نام , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی