مركز آمار ایران:

تورم تولیدكننده صنعت كاهشی شد

تورم تولیدكننده صنعت كاهشی شد

به گزارش لوازم فلزی تغییرات میانگین شاخص قیمت تولیدكننده محصولات صنعتی در داخل كشور در چهار فصل منتهی به فصل زمستان ۹۸ نسبت به مدت مشابه در سال قبل با ۱۹.۷ واحد درصد كاهش به ۴۱.۸ درصد رسید.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، شاخص قیمت تولید کننده بخش صنعت فصل زمستان ۱۳۹۸ (بر مبنای سال پایه ۱۳۹۰) از جانب مرکز آمار ایران منتشر گردید.
تورم فصلی
تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در فصل زمستان ۱۳۹۸ به ۱.۸ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل، ۴.۱ واحد درصد افزایش دارد.
در میان بخش های مختلف صنعتی، کم ترین تورم فصلی مربوط به رشته فعالیتهای صنایع زغال سنگ و پالایشگاه های نفت (۶.۹- درصد)، تولید رادیو، تلویزیون، دستگاه ها و وسایل ارتباطی (۰.۰) و تولید محصولات از توتون و تنباکو (۰.۰) و بیش ترین آن به ترتیب مربوط به فلزات اساسی (۲۱.۶درصد)، صنایع محصولات شیمیایی (۸.۹ درصد) و تولید ماشین آلات اداری و محاسباتی (۸.۶ درصد) است.
تورم نقطه به نقطه
تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش صنعت نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل زمستان ۱۳۹۸ به ۱۳.۳ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در در فصل قبل، ۱۳.۷ واحد درصد کاهش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات صنعتی به ازای تولید کالاهای خود در داخل کشور، در فصل زمستان ۱۳۹۸ نسبت به فصل زمستان ۱۳۹۷، ۱۳.۳ درصد افزایش دارد.
در بخش های مختلف صنعتی، کمترین تورم نقطه به نقطه مربوط به تولید زغال سنگ و پالایشگاه های نفت (۱۲.۱- درصد) و بیش ترین آن مربوط تولید ماشین آلات اداری و محاسباتی (۱۳۷.۸ درصد) است.
تورم سالانه
تغییرات میانگین شاخص قیمت تولیدکننده محصولات صنعتی در داخل کشور در چهار فصل منتهی به فصل زمستان ۱۳۹۸ نسبت به مدت مشابه در سال قبل به ۴۱.۸ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل ۱۹.۷ واحد درصد کاهش نشان داده است.
در فصل مورد بررسی، در بین بخش های مختلف صنعتی در کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به تولید محصولات از توتون و تنباکو (۲۸.۶ درصد) و بیش ترین آن مربوط به تولید ماشین آلات اداری و محاسباتی (۱۳۱.۰ درصد) است.

1399/02/17
14:22:55
5.0 / 5
2812
تگهای خبر: تولید , دستگاه , صنایع , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی