وزیر راه و شهرسازی:

۵۳ هزار كامیون فرسوده ظرف ۳ سال نوسازی می شود

۵۳ هزار كامیون فرسوده ظرف ۳ سال نوسازی می شود

به گزارش لوازم فلزی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آغاز طرح نوسازی ناوگان فرسوده باری جاده ای از روز جاری، اظهار داشت: هدف گذاری این طرح، نوسازی 53 هزار دستگاه كامیون فرسوده با كامیون های نوساز ظرف 3 سال است.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، محمد اسلامی امروز، ششم خردادماه در مراسم آغاز طرح نوسازی ناوگان باری جاده ای گفت: این طرح به سیاست های کلی نظام و اجرای قانون نوسازی ناوگان پاسخ مناسبی است.
وی اضافه کرد: اولویت در این طرح، قشر رانندگان کامیون است، اشخاص حقیقی و حقوقی از امروز می توانند وارد سامانه شده و برمبنای بخشنامه طراحی شده، ثبت نام کرده و موارد را طی کنند تا نسبت به کاهش سن ناوگان که هم به فرسودگی رانندگان منجر شده و هم آلودگی محیط زیست و تصادفات جاده ای را به دنبال داشته، اقدام نماییم.
وزیر راه و شهرسازی افزود: اولویت با کامیون های بالای ۵۰ سال سن است و تا کنون ۸۶۳ راننده که بیشترین میزان پیمایش داشته اند را انتخاب نموده ایم و می توانند به ایران خودرو دیزل مراجعه کنند تا اقدام به دریافت خودروی نوسازی کنند.
وی گیریبکس این کامیون ها را برند بنز عنوان و اظهار نمود: از امروز ۴ گروه رو دعوت کرده ایم که به این طرح ملحق شوند اولاً سازندگان کامیون در داخل است که هزار دستگاه در هر سال به آنها تعلق می گیرد. دوم شرکت های حمل و نقل است که کسری ناوگان دارند و با احتمال لغو مجوز روبه رو هستند، سومین گروه، واردکنندگان خودرو هستند که از وزارت صمت مجوز دریافت کرده اند و چهارمین گروه هم اشخاص حقیقی هستند که امکان واردات ۱۰ دستگاه در سال را دارند.
اسلامی اعلام نمود: منشأ تامین ارز باید حتما به اطلاع بانک مرکزی برسد که موجبات ورود این ارز به بازار داخل فراهم نشود تا بتوانیم از منابع مالی آن مطمئن باشیم که فقط در بخش صنعت حمل و نقل سرمایه گذاری شود.
وی با اعلان اینکه از سال ۸۸ تا کنون تنها ۲۴ هزار دستگاه ناوگان جاده ای نوسازی شده که در مقایسه با ۳۴۶ هزار دستگاه کامیون فعال در کشور فعال است، عدد بسیار کوچکی است؛ برا ما مهمست که کارخانه های داخلی ما در سال جهش تولید، افزایش تولید داشته باشند و ناوگان همزمان با توسعه جاده ها، نوسازی شود.
وزیر راه و شهرسازی نوسازی ناوگان را سبب ارتقای ایمنی جاده ها و کاهش مصرف سوخت و آلایندگی زیست محیطی دانست، و هدف از اجرای این طرح را نوسازی ۵۳ هزار دستگاه ظرف ۳ دانست و اضافه کرد: باید زودتر از ۳ سال این هدف محقق شده و متوسط سن ناوگان ۵ و نیم سال کم شود.
اسلامی درباره کمبود استطاعت مالی برخی رانندگان یا مالکان کامیون های فرسوده که از ورود به این طرح عاجزند، اظهار داشت: این رانندگان می توانند با مشارکت شرکت های واردکننده یا به صورت مشارکت دو نفر راننده با هم وارد این طرح شوند.


منبع:

1399/03/06
14:12:12
5.0 / 5
2528
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی