وزیر اقتصاد خطاب به سرمایه گذاران اقتصادی

اگر راه اندازی كارتان بیشتر از 3 روز طول كشید شكایت كنید

اگر راه اندازی كارتان بیشتر از 3 روز طول كشید شكایت كنید

به گزارش لوازم فلزی وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام نمود: اگر فرایند صدور مجوز كسب وكار هر فعال اقتصادی،  بیش از سه روز طول كشید، سرمایه گذاران اقتصادی باید به سامانه شماره ۱۸۶۶ شكایت كنند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، امروز (شنبه) پنجره واحد فیزیکی شروع کسب وکار با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در محل اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی تهران برگزار گردید.
فرهاد دژپسند در این مراسم اظهار نمود: امروز با آغاز به کار پنجره واحد فیزیکی شروع کسب وکار روز مبارک سر آغاز توسعه دامنه، نقش و سهم فعالیت بخش خصوصی در اقتصاد کشور است، البته هنوز کار ما تمام نشده است و در آینده نزدیک، پنجره واحد الکترونیکی شروع کسب وکار هم افتتاح می گردد.

باید فعالان اقتصادی با کمترین دغدغه فعالیت کنند
وی افزود: از این پس اگر فرایند صدور مجوز کسب وکار هر فعال اقتصادی، بیشتر از سه روز طول کشید، باید به سامانه شماره ۱۸۶۶ شکایت کند و ما موظف به پیگیری آن هستیم و پای این کار ایستاده ایم.
در ادامه وزیر اقتصاد، اظهار داشت: بیشتر از یک دهه است که مقام معظم رهبری عناوین اقتصادی بخصوص در حوزه رونق و جهش تولید را برای شعار سال برمی گزینند، با تلاش مضاعف بخش های دست اندر کار بهبود فضای کسب وکار در کشور، حیات اقتصادی ایران باید در مسیری قرار گیرد که فعالان اقتصادی با کمترین دغدغه، فعالیتهای تولیدی خویش را انجام دهند.

راهکار مقابله با بیکاری از زبان دژپسند
به قول دژپسند، برای تحقق اهداف مقابله با پدیده بیکاری و کاهش آن، افزایش سهم ایران در اقتصاد بین الملل و همینطور رونق تولید، باید با بهبود فضای کسب و کار، امکانات لازم را برای افزایش سرمایه گذاری در کشور فراهم نماییم.
وی ادامه داد: سلسله اقدامات مربوط به سهولت کسب وکار استمرار دارد و بر مبنای برنامه هایی که در دستور کار است، تا آخر سال جاری تمام استان های کشور به پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار مجهز خواهند شد.
به قول وزیر امور اقتصادی و دارایی، فعالان اقتصادی باید کسب وکارهای خویش را در زمانی سه روزه بتوانند آغاز کنند و در غیر این صورت این سرمایه گذاران می توانند هرگونه مانعی که در مسیرشان به وجود آمد را به وزارت اقتصاد اعلام و از مشکلات شکایت کند.

جذب سرمایه گذاری برای اقتصاد ایران مانند نان شب است
دژپسند با بیان این که میزان سرمایه گذاری در اقتصاد ایران جز در دوره هایی کوتاه منفی بوده است، بیان نمود: در شرایطی که اقتصاد ایران با انواع و اقسام محدودیت ها و تحریم های خارجی مواجه می باشد دشواری راه اندازی کسب و کار موضوعی است که می تواند برای ما مشکلی جدی تر به وجود آورد. جذب سرمایه گذار برای اقتصاد ایران مانند نان شب واجب است و اگر می خواهیم سهم مان را در اقتصاد بین المللی افزایش دهیم باید در این حوزه اقدامات جدی داشته باشیم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: در حالیکه در خیلی از کشورها جهت راه اندازی یک کسب و کار کمتر از نیم روز زمان نیاز است، در ایران میانگین این مسئله بیشتر از ۷۰ روز بود که امیدواریم با راه اندازی پنجره واحد به سه روز کاهش یافته و بعد از آن گام های جدی تری در راه جذب سرمایه گذار برداشته شود.
او همینطور اعلام نمود که طبق برنامه ریزی صورت گرفته راه اندازی پنجره واحد جز تهران در پنج استان دیگر هم هدف گذاری شده و این امید وجود دارد که تا آخر سال در تمامی استان های کشور فعال شود.1399/03/10
22:26:38
5.0 / 5
2729
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی