آخرین وضعیت سهام عدالت متوفیان

آخرین وضعیت سهام عدالت متوفیان

لوازم فلزی: كارشناسان در حال انجام تست های نهایی روی میز خدمت یكی از سامانه های شركت سپرده گذاری مركزی هستند تا تمامی فرایندهای انتقال سهام عدالت متوفیان به صورت غیر حضوری صورت گیرد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، طبق آخرین آمار ۴۹ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۷۴۱ نفر مشمول سهام عدالت هستند که از این تعداد ۴۶ میلیون و ۵۶۷ هزار و ۳۴۹ نفر در قید حیات هستند. به عبارت دیگر ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مشول فوت کرده اند و وراث مشمولانی که در قید حیات نیستند در صورتی می توانند از این طرح استفاده کنند که پروسه انتقال را انجام داده باشند. درواقع سهام عدالت مانند سایر دارایی ها برمبنای ورقه انحصار وراثت به نام وراث خواهد شد.
البته مدتی پیش اعلام گردید که انتقال سهام عدالت افراد متوفی به وراث متوقف شده است. توضیحی که در مورد این توقف داده شد این بود که از زمانی که بحث آزادسازی سهام عدالت عنوان شد لازم بود در یک مدت زمان معین تعداد مشمولان به شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار اعلام گردد و شرکت مذکور بر طبق تعداد اعلام شده باقی اقدامات را در دستور کار قرار دهد.
بدین سبب اگر انتقال سهام عدالت افراد متوفی متوقف نمی شد، زمانی که وارث افراد متوفی به سامانه مراجعه می کردند تعداد افرادی که به شرکت سپرده گذاری اعلام شده بود تغییر می کرد. بنا بر این برای جلوگیری از مشکلات احتمالی این مبادرت به صورت موقت متوقف گردید تا پروژه آزادسازی سهام عدالت تمام شود. پس از آن وراث می توانند ظرف یک یا دو ماه اقدامات قانونی را با مراجعه به دفاتر پیشخوان انجام دهند و بعد بوسیله شرکت سپرده گذاری، انتقال سهام آنها صورت خواهد گرفت.
بر این اساس طبق آخرین اخبار، وراث متوفیان سهام عدالت باید منتظر اطلاعیه های شرکت سپرده گذاری مرکزی درباب انتقال سهام عدالت اموات باشند، برای اینکه سامانه سمات در تلاش است که در گام دوم پروسه آزادسازی سهام عدالت، وضعیت انتقال سهام عدالت متوفیان را بوسیله الکترونیکی فراهم آورد. درهمین رابطه، کارشناسان شرکت سپرده گذاری مرکزی در حال انجام تست های نهایی روی میز خدمت یکی از سامانه های این شرکت هستند تا تمامی فرایندهای انتقال سهام عدالت متوفیان غیر حضوری صورت گیرد.
منبع:

1399/03/16
12:44:26
5.0 / 5
2404
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی