بررسی طلا در هفته ای كه ركورد شكست

بررسی طلا در هفته ای كه ركورد شكست

به گزارش لوازم فلزی به قول نایب رئیس دوم اتحادیه طلاوجواهر تهران در هفته اخیر به دنبال روند صعودی قیمت هر اونس طلا در بازار جهانی و نرخ ارز در داخل، قیمت سكه و طلا هم در بالاترین رنج قیمتی خود قرار گرفت كه بی سابقه بوده است.


محمد کشتی آرای در گفتگو با ایسنا، درباره وضعیت بازار داخلی سکه و طلا طی یک هفته اخیر، اظهار نمود: تحت تأثیر بازارهای جهانی به علت حوادث داخلی آمریکا، نرخ اونس جهانی رو به بالا بود. در بازار داخل هم قیمت ارز در طول هفته روند افزایشی شدیدی را در بازار آزاد تجربه نمود و در کانال ۱۹ هزار تومان قرار گرفت؛ بنابراین بر اثر این دو عامل در یک هفته اخیر، قیمت سکه و طلا به بالاترین رقم خود رسید و رکورد زد.
نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران اضافه کرد: البته باوجود افزایش قیمت، دادوستدها روالی عادی و کاهشی داشت.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون حباب سکه زیر ۳۰۰ هزار تومان است، اعلام نمود: در طول هفته اخیر هر قطعه سکه طرح قدیم با ۲۰۰ هزار تومان افزایش به هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید. سکه طرح جدید هم با افزایش ۲۴۰ هزار تومانی، هفت میلیون و ۸۱۰ هزار تومان به فروش رسید که این رقم یک رکورد جدید برای قیمت سکه است.
کشتی آرای همینطور اظهار داشت: نیم سکه به سه میلیون و ۸۶۰ هزار تومان رسید که افزایش ۸۰ هزار تومانی داشته است. ربع سکه و سکه های یک گرمی هر کدام با ۵۰ هزار تومان افزایش به ترتیب به دو میلیون و ۱۲۰ هزار تومان و یک میلیون ۱۲۰ رسیده اند. در مجموع قیمت همه سکه ها افزایشی بوده و رکورد جدیدی ثبت شده است.
به قول او، هر گرم طلای ۱۸ عیار هم برای نخستین بار به ۷۶۳ هزار تومان رسید. قیمت هر مثقال طلا هم به همین ترتیب از سه میلیون و ۱۸۵ هزار تومان در اوایل هفته به سه میلیون و ۳۰۵ هزار تومان افزوده شده است.1399/03/30
20:59:53
5.0 / 5
2336
تگهای خبر: بازار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی