بانك چین خواهان ایجاد اینستكس چینی شد

بانك چین خواهان ایجاد اینستكس چینی شد

بانك دولتی چین به بانك های چینی سفارش كرد آماده تحریمهای احتمالی آمریكا باشند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از رویترز، واحد سرمایه گذاری بانک دولتی چین در گزارشی اعلام نمود باتوجه به تحریم های احتمالی آمریکا، چین باید استفاده از سیستم پیام رسان داخلی بانکی خودرا برای پیشبرد تراکنش های مالی در چین، ماکایو و هنگ کنگ افزایش دهد. باتوجه به تصویب قانونی در آمریکا برای تحریم بانکهای چینی که با مقامات این کشور درباب هنگ کنگ همکاری دارند، احتمال تحریم شماری از بانکهای چین شدت گرفته است.
این گزارش هم چنین به دولت این کشور سفارش کرده است در صورت قطع دسترسی چین به سوییفت توسط آمریکا، این کشور استفاده از دلار بعنوان لنگرگاه ارزی خودرا متوقف نماید. این گزارش هم چنین خواهان توسعه یک سیستم مشابه سیستم اینستکس اتحادیه اروپا شده که با هدف تجارت با ایران بعد از خروج آمریکا از برجام و برگرداندن تحریم ها به وجود آمده است.
هم اکنون مدیر مالی شرکت چینی هوآوی که بزرگ ترین تولیدکننده تجهیزات مخابراتی در جهان است، به بهتان نقض تحریم های آمریکا در کانادا بازداشت شده و در خطر استرداد به آمریکا است. باتوجه به ارتباط بانک اچ اس بی سی با این پرونده، ممکنست این بانک توسط آمریکا با جریمه سنگینی مواجه شود.
سیستم پرداخت داخلی بانکی چین در صورت جایگزین شدن با سوییفت هم چنین می تواند موجب کاهش احتمال درز کردن اطلاعات مربوط به تراکنش های مالی چین با دیگر کشورها به طرف آمریکایی شود. بر اساس این گزارش، ممکنست آمریکا به دنبال قطع دسترسی بانکهای چینی به شبکه پیام رسان بانکی سوییفت باشد که توسط بانکهای کشورهای مختلف با هدف انجام تراکنش های بین المللی استفاده می شود.
این گزارش با اشاره به ضرب المثل چینی "زدن یک مشت پیشگیرانه به صورت دشمن شما را از صدها مشت او مصون می دارد"افزوده است: ما باید به صورت کامل آماده مواجهه ( با آمریکا) شویم. هم روی کاغذ و هم در عمل.
چین سیستم پیام رسان بین بانکی خودرا در سال ۲۰۱۵ راه اندازی نمود و در سال ۲۰۱۹ بطور متوسط در هر روز ۱۳۵.۷ میلیارد یوان تراکنش توسط این سیستم انجام شده است و ۹۶ کشور و نهاد بین المللی از آن بهره برده اند.
منبع:

1399/05/09
22:47:13
5.0 / 5
2476
تگهای خبر: برجام , تولید , چین , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی