ترامپ:

درخواستم برای تعدیل نرخ دلار را قبول نكردند

درخواستم برای تعدیل نرخ دلار را قبول نكردند

لوازم فلزی: رئیس جمهور آمریكا بار دیگر چین را به دخالت در نرخ برابری ارز متهم كرد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از رویترز، رئیسجمهور آمریکا از رد درخواستش برای تغییر در نرخ برابری دلار در مقابل سایر ارزها توسط مشاورانش آگاهی داد و اضافه کرد: پیش مشاورانم رفتم و از آنها پرسیدم چه طور است کاری درباب دلار انجام دهیم؟ آنها گفتند که این کار ممکن نیست و باید بطور طبیعی نرخ ارز شناور باشد.
رئیس جمهور آمریکا که جهت شرکت در یک گردهمایی تبلیغاتی در جمع هوادارانش در شهر دایتون ایالت اوهایو حاضر شده بود اظهار داشت: سیاست های من موجب حفظ مشاغل زیادی در مقابل رفتار تهاجمی چین در بازارهای جهانی شد. وی بار دیگر با تکرار ادعاهای خود درباب دخالت عمدی چین در نرخ برابری ارز برای تضعیف رقابت پذیری محصولات آمریکایی اظهار داشت: در آن زمان (جنگ تجاری سال ۲۰۱۹) ایده تغییر تعمدی نرخ ارز را مطرح کردم اما مشاورینم مخالفت کردند.
هنوز معین نیست که ایده ترامپ درباب دستکاری در نرخ ارز چه بوده است. فعلا هیچ کدام از مقامات وزارت خزانه داری یا سایر مقامات در این خصوص حاضر به اظهار نظر نشده اند. آمریکا به مانند خیلی از کشورهای غربی از نظام شناور ارزی استفاده می نماید که نرخ برابری ارز در آن برمبنای مکانیسم عرضه و تقاضا تعیین می شود.
بانک مرکزی چین ادعای دخالت عمدی در بازار ارز با هدف کسب مزیت رقابتی را تکذیب کرده است. برخلاف ادعای ترامپ، ارزش یوان در ایام اخیر در مقابل دلار پیشروی محسوس داشته و بتازگی به بالاترین سطح دو ماه خود نیز رسیده است.
ترامپ سال قبل بارها و بارها خواهان پایین آوردن نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا برای کاهش ارزش دلار و حفظ مزیت رقابتی صادرکنندگان آمریکایی شده و وزارت خزانه داری آمریکا نیز نام چین را در لیست کشورهای مداخله کننده در نرخ ارز قرار داده بود.
دو کشور اواخر سال قبل بر سر اختتام دادن به برخی موارد اختلافی به توافقی رسیدند که به فاز یک معروف شد.
منبع:

1399/07/02
09:39:54
5.0 / 5
1805
تگهای خبر: بازار , چین , رئیس جمهور , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی