برای حفظ شرایط محیط زیستی؛

فروش خودروی بنزینی از سال ۲۰۳۵ در كالیفرنیا ممنوع می شود

فروش خودروی بنزینی از سال ۲۰۳۵ در كالیفرنیا ممنوع می شود

به گزارش لوازم فلزی به نظر می آید ایالت كالیفرنیای آمریكا كه به ایالت طلایی مشهور است، در حال سبز شدن است؛ چون كه مقرر است خرید و فروش خودروهایی كه از سوخت های فسیلی استفاده می نمایند از سال ۲۰۳۵ در این ایالت ممنوع شود.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، در حالی که کالیفرنیا به نبرد با آتش سوزی های گسترده و ویرانگر در شمال و جنوب خود ادامه می دهد، "گاوین نیوسام" فرماندار کالیفرنیا دستور اجرایی گسترده ای را صادر کرده است که فروش خودرو های جدید بنزینی و دیزلی را از سال ۲۰۳۵ ممنوع می کند.
"نیوسام" در یک کنفرانس خبری اظهار داشت: این تأثیرگذارترین اقدامی است که دولت ما می تواند برای مبارزه با تغییرات اقلیمی انجام دهد. ما دهه های طولانی است که اجازه داده ایم خودرو ها، هوایی را که کودکان و خانواده های ما تنفس می کنند، آلوده کنند. شما لیاقت داشتن خودرویی را دارید که برای کودکان شما آسم به ارمغان نیاورد. خودرو های ما نباید آتش سوزی ها را بدتر کنند و روزهای پر از دود بیشتری را ایجاد کنند. خودرو ها نباید یخچال های طبیعی را ذوب کنند یا سطح دریا را بالا بیاورند که سواحل ما را تهدید می کند.
البته جای نگرانی برای ساکنین ایالت کالیفرنیا نیست؛ چون که هیچ کس فعلا نمی آید خودروی آنها را بگیرد. همانطور که در فرمان فرماندار و تشریح قوانین جدید آمده است، تصاحب، فعالیت، خرید و فروش وسایل نقلیه احتراق داخلی موجود در داخل کشور فعلا کاملاً قانونی می باشد و قوانین جدید فقط در مورد فروش وسایل نقلیه جدید اعمال می شود که شامل اتومبیل، مینی ون و شاسی بلندها است.
هیئت منابع هوایی کالیفرنیا همینطور موظف به تهیه یک پیش نویس مقرراتی خواهد بود که تا سال ۲۰۴۵ همین کار را با وسایل نقلیه متوسط و سنگین انجام دهد. دفتر "نیوسام" خاطرنشان می کند که حوزه حمل و نقل حدودا مسئول نیمی از انتشار کربن در این ایالت است و تخمین می زند که این قوانین جدید سبب کاهش ۳۵ درصدی این آلایندگی شود.
این اقدام در نوع خود نخستین اقدام برای یک ایالت در ایالات متحده است، اما ایده کاملا منحصر به فردی نیست. چونکه ۱۰ کشور همچون انگلیس، آلمان و هند همگی قانونی را تصویب کرده اند که خودرو های احتراق داخلی را تا سال ۲۰۳۰ از رده خارج و حذف می کنند؛ در حالیکه کانادا و فرانسه هدف خویش را سال ۲۰۴۰ تعیین کرده اند.
منبع:

1399/07/03
12:16:58
5.0 / 5
1661
تگهای خبر: حمل و نقل , خرید , خودرو , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی