رییس اتحادیه آجیل و خشكبار تهران خبر داد

افزایش ۵۰ تا ۷۰ درصدی قیمت بعضی از اقلام آجیل و خشكبار

افزایش ۵۰ تا ۷۰ درصدی قیمت بعضی از اقلام آجیل و خشكبار

رئیس اتحادیه آجیل و خشكبار تهران با اشاره به اینكه قیمت بعضی از اقلام آجیل و خشكبار نسبت به سال قبل با افزایش ۵۰ تا ۷۰ درصدی روبرو شده است، اظهار داشت: باآنكه سال جاری تولیدات خوبی داشتیم اما بعضی از تولیدكنندگان محصولات خویش را به علت تغییرات قیمت عرضه نمی كنند.مصطفی احمدی در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینکه تقاضای آجیل و خشکبار خیلی کم شده و صنف ما هم مانند باقی اصناف گرفتار رکود تورمی شده است، اظهار نمود: سال جاری تولیدات آجیل و خشکبار نسبت به سال قبل حدود ۳۰ درصد بیشتر بوده ولی بعضی از تولیدکنندگان یا محصولات خویش را نمی فروشند یا قیمت هایی را تعیین می کنند که بازار را به هم می ریزد و همین مساله منجر به افزایش قیمت آجیل در ماه های اخیر شده است.

وی افزود: بعضی از اقلام آجیل و خشکبار نسبت به سال قبل ۵۰ تا ۷۰ درصد افزایش قیمت داشته است. پسته، تخمه ژاپنی، تخمه آفتابگردان، کشمش، انجیر جزو اقلامی هستند که با افزایش قیمت همراه شده اند.

رییس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران افزود: آن دسته از اجناسی که ورود یا خروج آنها با ارز بوده ۵۰ تا ۷۰ درصد گران شده و این افزایش قیمت، باقی اجناس را تحت تأثیر خود قرار داده است. برای مثال تولید گردو سال جاری حدود ۵۰ درصد بیشتر از سال قبل بود ولی وقتی باقی اجناس گران می شود این اقلام هم تحت تأثیر قرار می گیرند و تولیدکنندگان محصولاتشان را نمی فروشند و چون عرضه کم می شود قیمت ها هم افزایش می یابد.

به گفته وی چندین سال است که تهران تعیین کننده قیمت آجیل و خشکبار نیست و از مبدا توسط تولیدکنندگان اعداد و ارقام تعیین می شود.

احمدی با اشاره به اینکه دوسال قبل نه به خرید آجیل راه افتاد و به صنف ما صدمه زیادی وارد شده و به نظر می آید سال جاری نه به فروش آجیل راه افتاده، اظهار نمود: فروشندگان به علت تغییرات قیمت محصولات خویش را نگه داشته اند. اما آجیل و خشکبار جزو تنقلات است و در زمان های خاصی خریداری می شود که اگر از زمان آن بگذرد تقاضای خرید بسیار کاسته می شود و امکان دارد این اقلام بر روی دست تولیدکنندگان باقی بماند.
1399/07/20
14:43:08
5.0 / 5
1445
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی