نخستین واحدهای مسكن ملی

نخستین واحدهای مسكن ملی

لوازم فلزی: بامداد امروز با حضور رئیس جمهور كه بوسیله ویدیو كنفرانس انجام شد، نخستین واحدهای طرح اقدام ملی مسكن به تعداد 11 هزار و 560 واحد افتتاح و بطور كلی در چارچوب این پروژه و طرح مسكن مهر 509 هزار واحد به مرحله افتتاح یا آغاز عملیات اجرائی رسید.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، رئیس جمهور امروز (پنجشنبه) در مراسمی که به سبب شیوع ویروس کرونا به صورت ویدیو کنفرانس انجام شد ۴۰ هزار مسکن مهر و ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن را افتتاح نمود.
در این مراسم همین طور تمامی ۴۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن تعیین تکلیف شد و به مرحله آغاز بهره برداری رسید.
افتتاح ۱۱۵۶۸ طرح اقدام ملی در هشت استان و بافت های فرسوده شهری، واگذاری زمین برای ۱۳۵ هزار واحد به صورت گروهی به واجدین شرایط در چارچوب طرح اقدام ملی، معرفی ۲۵۳ هزار و ۵۰۰ واحد واجدین شرایط به پروژه ها در چارچوب طرح اقدام ملی در ۳۱ استان، شروع عملیات اجرائی ۱۵۷ هزار واحد مسکونی در چارچوب تفاهم نامه ها و طرح اقدام ملی مسکن، افتتاح ۴۰ هزار و ۱۸۰ واحد مسکن مهر اهم برنامه های امروز بود.
حسن روحانی، رئیس جمهور در این مراسم از واگذاری واحدهای افتتاح شده تا زیرساخت ها و خدمات کامل شامل آب، برق، گاز، جاده، مدرسه و غیره ابراز خشنودی کرد.
همین طور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در این مراسم با اشاره به سهم ۴۰ درصدی بخش مسکن از سرمایه ناخالص داخلی و سهم ۱۳ درصدی این بخش در اشتغال کشور اظهار نمود: در چارچوب طرح اقدام ملی که یک جریان پایداری تولید مسکن خواهد بود هم مردم خانه دار می شوند و هم سرمایه های سازندگان به جریان می افتد.
وی با اشاره به رونمایی از طرح اقدام ملی مسکن در آخر سال ۱۳۹۷ اظهار داشت: تا حالا برای تمامی ۴۰۰ هزار واحد اقدام ملی، زمین شناسایی شده، ثبت نام ها صورت گرفته و متقاضیان واقعی شناخته شده اند. ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحدی که امروز افتتاح می شود در استان های پیشتاز است که از آنها تشکر می کنم.
وزیر راه و شهرسازی در تشریح چگونگی اجرای طرح اقدام ملی مسکن اظهار داشت: باتوجه به تاکید رئیس جمهور در خصوص واگذاری زمین به صورت رایگان، قسمتی از زمین ها را به صورت اجاره ۹۹ ساله واگذار کردیم. بخش دیگر که ارزش بیشتری داشتند در چارچوب فروش اقساطی با اقساط ۱۰ ساله واگذار شد. پروژه هایی که امروز من آغاز می شود تعدادی در مرحله فوندانسیون تعدادی در مرحله اسکلت و بخش هایی در مراحل پایانی قرار دارد.
اسلامی درباب تفاهم نامه هایی که با دستگاه های دولتی برای راه اندازی مسکن ملی انجام شده اظهار نمود: تمام ظرفیت ها را پای کار آورده ایم و هیچ جایی نبوده که مشتاق ورود به پروژه اقدام ملی باشد و سراغش نرفته باشیم. امروز ۴۰ هزار واحد برای فرهنگیان کلنگ زنی می شود. ۶۹ هزار واحد برای نیروهای مسلح به مرحله آغاز رسیده و برای کارگران نیز می شود. بطور کلی این تفاهم نامه ها اضافه بر ۴۰۰ هزار واحد اقدام ملی است.
افتتاح ۱۱۱۶ واحد اقدام ملی در سیرجان
در این مراسم همچنین، محمود محمودزاده _معاون وزیر راه و شهرسازی _ که از سیرجان صحبت می کرد، اظهار داشت: امروز از دیار سردار مقاومت، حاج قاسم سلیمانی ۱۱۱۶ واحد مسکن ملی افتتاح شود.
وی ادامه داد: بطور کلی ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحدی که امروز افتتاح می شود بوسیله ۱۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه دولت و ۴۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه مردم است.
ما امروز همین طور حبیب الله طاهرخانی _ معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید _ از افتتاح ۴۰ هزار و ۱۸۰ واحد مسکن مهر در سراسر کشور که ۱۴ هزار واحد آن در پردیس است آگاهی داد و اظهار داشت: از کل دو میلیون و هزار واحد مسکن مهر تا حالا دو میلیون و ۴۵ هزار واحد تحویل شده است.
وی با اشاره به برنامه ریزی ساخت ۸۳ هزار واحد مسکن مهر در پردیس اظهار داشت: امروز تعداد قابل توجهی به میزان ۱۴ هزار واحد به مردم تحویل داده می شود و مجموع واحدهای افتتاح شده در عصر جدید پردیس به ۶۰ هزار رسیده و مابقی در مرحله نازک کاری قرار دارد و ان شاءالله در آینده نزدیک تحویل می شود.
منبع:

1399/08/01
13:12:57
5.0 / 5
1573
تگهای خبر: تولید , ثبت نام , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی