وزیر راه:

اتحادیه مشاوران املاك از ذیل وزارت صمت به وزارت راه منتقل می شود

اتحادیه مشاوران املاك از ذیل وزارت صمت به وزارت راه منتقل می شود

به گزارش لوازم فلزی وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تصمیم رئیس جمهور به این منوال است كه مشاوران املاك از ذیل وزارت صمت به ذیل وزارت راه و شهرسازی بیاید.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، محمد اسلامی سه شنبه شب (۲۹ مهر ماه) میهمان برنامه پایش شبکه یک سیما بود تا در ارتباط با تلاطم های قیمتی در بازار مسکن توضیح داد.
اسلامی در پاسخ به این پرسش که افزایش قیمت خانه تا کجا ادامه دارد؟، تصریح کرد: بخش مسکن هم اکنون تابع واقعیت و عرضه و تقاضا نیست و به سمت تبعیت از بازار ارز، طلا و بورس رفته است. وضعیت بازار ما روانی است و قیمت ها بر مبنای تأثیرات روانی است تا واقعیت.
وی اضافه کرد: برای بهبود وضعیت مسکن، دولت مبادرت به سمت اجرای طرح ملی اقدام مسکن رفته است؛ واجدان شرایط مشخص و پول واریز شده است. ۴۶۰ هزار واجد شرایط تأیید شده داریم و ۱۳۸ هزار نفر هم به افتتاح حساب و واریز وجه اقدام نموده اند. ما مصمم هستیم که ۴۰۰ هزار واحد را عملی بکنیم.
وزیر راه و شهرسازی در ارتباط با تعیین طرح های ساخت مسکن برای جامعه کارگری اضافه کرد: به غیر از طرح مسکن ملی، طرح هایی به صورت موازی برای جامعه کارگری کشور هم مطرح گردیده است، همینطور برای مسکن فرهنگیان هم شروع شده است. برای اصحاب رسانه و نیروهای مسلح هم برنامه هایی در دست اقدام است. یک نهضتی برگزار شده است تا بتوانیم در این راه موفق شویم و دغدغه مسکن را از بین ببریم.
اسلامی در ارتباط با وضعیت مالیات های تنظیمی در بازار مسکن، اظهار داشت: طرح های مالیات تنظیمی دو سالی است که پژوهش سنگینی پیرامون آن شده است، هم اکنون هم در صحن دولت کلیات آن هم تصویب گردید، ما باید تنها تقاضای سرمایه ای را بزنیم و طرح های مالیاتی باید به نحوی باشد که سرمایه گذاری های در بخش تولید مسکن را تهدید نکنیم؛ هم اکنون طرح نهایی دولت آماده است و مراحل پایانی تائید هیئت دولت را بگیرد، به مجلس برود.
وزیر راه و شهرسازی در ارتباط با مالیات بر خانه های خالی اضافه کرد: بساز و بفروش غیر اصولی اتفاق افتاده در بازار مسکن، سبب شده است در جاهایی که حتی تقاضا نیست خانه ساخته شود و با حبس این خانه ها و خالی ماندن آنها سبب شده است که این وضعیت اتفاق بیافتد. با دریافت مالیات بر خانه های خالی، این خانه ها به سمت عرضه شدن می روند و عرضه در بازار را زیاد خواهد نمود. مالیات بر خانه های خالی طرح بسیار خوبی است تا از تلاطم های مالیاتی جلوگیری شود.
اسلامی، در ارتباط با سامانه جامع املاک و اسکان اضافه کرد: در ابتدا، قانون، وزارت راه و شهرسازی را بعنوان متولی این سامانه معرفی کرده بود؛ اما با عنایت به این که اطلاعات از اغلب دستگاه ها به وزارت راه و شهرسازی داده نمی شد با رفت و برگشت های بسیار با وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی، توانستیم خیلی از داده ها جمع شد و هم اکنون به سطح بسیار خوبی از اطلاعات رسیده ایم. من فکر می کنم برای نخستین بار یک اتفاق بزرگ با راه اندازی سامانه جامع املاک و اسکان اتفاق افتاده است. امیدواریم سازمان ثبت اسناد هم به کمک بیایند تا اطلاعات کامل تر شود. اطلاعات جمع آوری شده بسیار مهم و با اهمیت هستند و با تجمیع این اطلاعات به دسترسی کامل اطلاعات و امکان برنامه ریزی در سطح کلان به وقوع پیوسته است.
اسلامی در ارتباط با کمیسیون مشاوران املاک، اضافه کرد: حتما باید در کمیسیون مشاورین املاک تجدید نظر شود، باید به سمت دریافت مبلغ ثابت برای عقد هر قرارداد برویم. تصمیم اخیر رئیس جمهور هم به این منوال است که مشاوران املاک از ذیل وزارت صمت به ذیل وزارت راه و شهرسازی بیاید تا بتوانیم سیاست گذاری مناسب را در قبال مشاورین املاک اعمال نماییم.
وزیر راه و شهرسازی در ارتباط با حذف قیمت از روی سایت های عرضه قیمت کالاها و خدمات مختلف اضافه کرد: ما به صورت کل با هرگونه افزایش عوامل روانی در قیمت کالا و خدمات مخالف هستیم. قیمت های غیرواقعی سبب تلاطم های زیادی می شود و عرضه این قیمت ها در سایت های مختلف بار روانی را تشدید می کند، ازاین رو باید قوه اجرایی با این موضوعات روبرو شود.
وی در مورد قیمت هر متر مربع قیمت مسکن در تهران و عدم اعلام آن توسط سازمان آمار و بانک مرکزی، تصریح کرد: اگر منطقه یک و سه را از میانگین قیمت های مسکن خارج نماییم، میانگین هر متر مربع در تهران به زیر ۱۵ میلیون تومان می رسد. باید آمارهای واقعی و بر مبنای واقعیت را به مردم عرضه داد و میانگین قیمت های خرید و فروش شده واقعی را به آنها اعلام نماییم. قیمت ملک در منطقه یک میانگین تهران را سه و نیم برابر بیشتر می کند.
وزیر راه و شهرسازی در ارتباط با مسکن مهر تصریح کرد: مسکن مهر یک طرح مفید برای اقتصاد و یک خدمت مؤثر بوده است.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به قیمت بلیت هواپیما برای حفظ فاصله اجتماعی و افزایش شدید قیمت ها، اضافه کرد: باید در شرایط کرونایی فاصله یک در بین برای هر سفر هوایی ایجاد شود ولی قیمت ها باید متعادل اضافه شود ولی افزایش ۱۵۰ درصدی آن غیرقابل قبول است.
اسلامی در انتها قول داد که خانه های طرح مسکن ملی را تا آخر سال ۱۴۰۰ تحویل خواهد داد.


منبع:

1399/08/01
22:36:17
5.0 / 5
1465
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی