استارتاپ های بیمه ای به میدان آمدند

استارتاپ های بیمه ای به میدان آمدند

لوازم فلزی: با ایجاد زیست بوم فناورانه از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری استارتاپ های مختلفی برای توسعه صنعت بیمه در كشور به راه افتاده است.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، هم اکنون صنعت بیمه در راه حرکت به سمت نوآوری و فناوری با برخی چالش ها مواجه می باشد. مقررات مربوط به الگوی کسب وکار و مقررات احراز هویت دیجیتالی همچون این چالش ها هستند.
بر ای این منظور هم اکنون استارتاپ های مختلفی در حوزه بیمه تشکیل شده اند. این استارتاپ ها با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری موجب ایجاد یک تحول ساختاری در این عرصه شده اند. هر چند برای رسیدن به نقطه مطلوب باید تعداد بیشتری ایده و محصول نوآورانه به صنعت بیمه تزریق شود.
بر اساس سند چشم انداز افق ۱۴۰۴، دهک های پایین درآمدی نیز باید از خدمات بیمه ای مناسب برخوردار باشند. برای نیل به چنین هدفی باید سرعت ارائه خدمات افزایش یابد و قیمت ها نیز کم شود. چنین هدفی تنها با آنلاین کردن خدمات و فعالیت استارتاپ ها و شرکت های فناور به دست می آید.
تنوع بخشی به بیمه نامه ها، امکان استفاده از دستیاران و مشاوران آنلاین بیمه ای، استفاده از ظرفیت بزرگ شبکه های اجتماعی و امکان پرداخت هزینه بیمه، فقط در زمان استفاده از آن، بعضی از مزیت ها و پیشنهاداتی است که در زیست بوم نوآوری صنعت بیمه مطرح گردیده است.
بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، فعالیت شرکت های دانش بنیان، صنایع نرم و خلاق و استارتاپ های مختلف در صنعت بیمه موجب می شود تعداد شرکت های بیمه گر افزایش یابد. این افزایش رقابت در نهایت به نفع مصرف کننده است و موجب می شود که مصرف کننده خدمات با کیفیت تری را با قیمت کمتر دریافت کند.
منبع:

1399/08/25
12:34:56
5.0 / 5
1428
تگهای خبر: خدمات , شركت , صنایع , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی