صعود قیمت نفت به دنبال آتش سوزی میدان نفتی عراق

صعود قیمت نفت به دنبال آتش سوزی میدان نفتی عراق

لوازم فلزی: قیمت نفت روز پنج شنبه تحت تاثیر آغاز واکسیناسیون کووید 19 در انگلیس و تصویب قریب الوقوع یک واکسن در آمریکا و همین طور آتش سوزی یک میدان نفتی در شمال عراق، افزایش پیدا کرد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت ۲۲ سنت معادل ۰.۵ درصد افزایش یافت و به ۴۹ دلار و هشت سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۲۵ سنت معادل ۰.۶ درصد افزایش یافت و به ۴۵ دلار و ۷۷ سنت در هر بشکه رسید. این شاخصها شب گذشته تغییر چندانی نداشتند.

به گفته هووی لی، اقتصاددان بانک OCBC سنگاپور، بازار به دنبال پشت سر گذاشتن یک زمستان دشوار و نگاه خوش بینانه به سال ۲۰۲۱ است.

واکسیناسیون ممکنست بزودی در آمریکا آغاز شود. هیاتی از مشاوران مقرر است روز پنج شنبه برای بحث درباره سفارش به سازمان غذا و دارو درباره استفاده اضطراری از واکسن ساخت شرکتهای فایزر و بیو ان تک دیدار کنند.

تحلیلگران گروه بانکی ANZ در یادداشتی نوشتند: واکسن کووید ۱۹ یک نقطه عطف مهم محسوب می شود. یکی از مزایای این واکسن برای بازار نفت، تقویت تقاضاست که از محدودیتهای وضع شده توسط دولتها لطمه دیده است. با این وجود قبل از این که بازار نفت بدترین دوران معاصر خودرا اختتام یافته تلقی کند، موانعی وجود دارد. خیلی از دولتها هم اکنون محدودیتها را برای مقابله با گسترش بیماری تشدید کرده اند.

کانادا اولین واکسن کووید ۱۹ را روز چهارشنبه تایید و اعلام نمود واکسیناسیون هفته آتی آغاز خواهد شد.

عامل دیگری که از افزایش قیمتها پشتیبانی کرد، آتش سوزی در یک میدان نفتی کوچک در شمال عراق در جریان یک حمله تروریستی بود با این وجود تولید آن مختل نشد.

تحلیلگران از این که بازار رشد ذخایر نفت آمریکا را نادیده گرفتند، متعجب شدند. آمار رسمی منتشره از طرف اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان داد ذخایر نفت این کشور در هفته منتهی به چهارم دسامبر ۱۵.۲ میلیون بشکه رشد کرده است در صورتیکه مفسرین در نظرسنجی رویترز کاهش ذخایر به میزان ۱.۴ میلیون بشکه را پیش بینی کرده بودند. این افزایش ناشی از کاهش صادرات نفت آمریکا به پایینترین سطح از سال ۲۰۱۸ تا حالا بوده است.

بر اساس گزارش رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا سه شنبه هفته جاری پیش بینی رشد تقاضای جهانی برای نفت در سال ۲۰۲۱ را ۱۱۰ هزار بشکه در روز کم کرد و ۵.۷۸ میلیون بشکه در روز برآورد کرد.

منبع:

1399/09/20
16:07:37
5.0 / 5
866
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی