تعاونی های خوشنام مسكن كارگران را می سازند

تعاونی های خوشنام مسكن كارگران را می سازند

به گزارش لوازم فلزی معاون وزیر کار از شناسایی واجدین شرایط ساخت مسکن کارگری و جانمایی بیشتر از ۵۰ درصد زمین های مورد نیاز در این طرح اطلاع داد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، دیماه سال قبل تفاهم نامه مشترک میان وزارت کار و راه و شهرسازی به منظور تأمین مسکن کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی در چارچوب ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی به امضا رسید.

بر همین اساس مقرر شد از ظرفیت شرکت شهرک های صنعتی هم در این پروژه استفده شود تا کارفرمایان به استناد ماده ۱۴۲ قانون کار در این طرح مشارکت داده شوند.

در این راستا ابراهیم صادقی فر ـ معاون فرهنگی اجتماعی وزیر کار ـ از جانمایی ۵۰ درصد زمین های مورد نیاز مسکن کارگران خبرداده و می گوید: در تفاهم نامه با وزارت راه و شهرسازی، واجدین شرایط برای ساخت مسکن کارگری شناسایی شده اند.

معرفی تعاونی های خوشنام برای ساخت مسکن کارگران

آنطور که وی گفته ۵ سازنده اصلی کار ساخت مسکن کارگری را بر عهده گرفته اند و برای این منظور تعاونی های خوشنام به وزارت راه و شهرسازی معرفی خواهند شد.

معاون وزیر کار همینطور از بسیج دستگاهها برای تسهیل تأمین مسکن کارگران برای به حداقل رساندن سهم آورده کارگران اطلاع داده و می گوید: با اراده خوبی که در وزارت کار و وزارت راه و شهرسازی وجود دارد، انتظار می رود مقوله مسکن کارگری با جدیت بررسی شود و موانع موجود در این حوزه برطرف شود.

در هفته های اخیر تفاهم نامه سه جانبه میان وزارت کار، شرکت عمران شهرهای جدید و اتحادیه تعاونی های مسکن کارگران ایران به منظور ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی برای کارگران در شهرهای جدید به امضا رسید.

پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی به ازای هر واحد مسکونی

به باعث این تفاهم نامه، اتحادیه تعاونی های مسکن کارگران (اسکان) مدیریت ساخت ۳۰ هزار واحد مسکونی را برعهده گرفته و ۱۰ هزار واحد را حداکثر ظرف مدت ۳۶ ماه در ۱۲ شهر جدید راه اندازی خواهد نمود.

پیش از این کبیری ـ معاون تعاون وزیر کار ـ در گفتگو با ایسنا از اختصاص خط اعتباری ۷۵۰۰ میلیارد تومانی به ۷۵ هزار تعاونی مسکن با اولویت تعاونی های مسکن کارگری اطلاع داده و گفته بود بانک توسعه تعاون این تسهیلات را با اولویت مسکن کارگری اختصاص داده و به صورت میانگین به ازای هر واحد مسکونی ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات پیشبینی شده است.

به گفته وی، مدت بازپرداخت تسهیلات مذکور ۱۰ ساله بوده که با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار در اختیار افراد قرار داده می شود و کارگران می توانند با عضویت در تعاونی های مسکن از این خط اعتباری استفاده کنند.

در روزهای گذشته پیش نویس اولیه اساسنامه صندوق مسکن کارگری جهت دریافت مجوزهای قانونی از بانک مرکزی و سایر مجامع مورد تایید و موافقت اعضا شورایعالی کار قرار گرفت.

به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، تأمین مسکن همچون الزامات اولیه برای کارگران به حساب می آید و چنانچه کارگران دغدغه مسکن نداشته باشند با آرامش روحی و روانی بیشتر به کار و تولید می پردازند و این مسئله اثرات اقتصادی و اجتماعی بسیاری بر خانواده هایشان خواهد داشت.
1399/10/01
14:14:30
5.0 / 5
835
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی