معاون وزیر صمت اعلام كرد

جذب ۴۲ سرباز در چارچوب طرح سرباز تاپ در بنگاه ­های تولیدی و تجاری

جذب ۴۲ سرباز در چارچوب طرح سرباز تاپ در بنگاه ­های تولیدی و تجاری

به گزارش لوازم فلزی معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت اعلام نمود: از آبان ماه سال جاری تابحال ۴۲ سرباز در چارچوب طرح سرباز تاپ بعنوان امریه در بنگاه ­های تولیدی و تجاری بزرگ مشغول به فعالیت شده­ اند.به گزارش لوازم فلزی به نقل از وزارت صمت، برات قبادیان عنوان کرد: از آبان ماه سال جاری تابحال ۴۲ سرباز در چارچوب طرح سرباز تاپ بعنوان امریه در بنگاه های تولیدی و تجاری بزرگ مشغول به فعالیت شده اند. ۲ نفر از افراد اعزام شده دانش آموخته مقطع دکتری و مابقی کارشناسی ارشد و در رشته های تحصیلی مهندسی مکانیک، مهندسی مواد، مهندسی معدن و … بوده اند که بعد از طی مراحل لازم به ستاد کل نیروهای مسلح معرفی و بعنوان امریه در بنگاه های تولیدی و تجاری بزرگ مشغول به فعالیت شده اند.
وی در این خصوص خاطرنشان کرد: طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاپ) با محوریت معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت و با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ستاد کل نیروهای مسلح اجرا می شود.
اجرایی شدن طرح تاپ در سه بخش
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت افزود: این طرح در سه بخش برای برای دانش آموختگان مشمول خدمت سربازی که تمایل دارند دوران خدمت سربازی خویش را در بنگاه های اقتصادی بگذارانند، دانشجویان تحصیلات تکمیلی که تمایل دارند رساله های خویش را به صورت مسأله محور انجام دهند و اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی که مایلند در چارچوب طرح پسادکترای صنعتی و فرصت مطالعاتی در بنگاه های صنعتی و معدنی، انجام پروژه های مستقل یا مشترک فعالیت نمایند، اجرا می شود.
قبادیان افزود: همچون خصوصیت های مهم این طرح ایجاد ارتباط مؤثر بین صنعت و دانشگاه، کاربردی کردن پروژه های دانشگاهی دانشجویان و اساتید و استفاده از توانمندی های بالقوه دانش آموختگان نخبه و ممتاز در واحدهای تحقیق و توسعه بنگاه های صنعتی، معدنی و تجاری که پیشانی توسعه و پیشرفت بنگاه ها محسوب می شوند، است.
وی اظهار داشت: حضور و فعالیت دانشجویان، اساتید و سربازان در بنگاه های صنعتی معدنی منجر به کسب تجربیات عملیاتی و مهارت های لازم برای آنها می شود.
اعلام ۳۶۰۰ نیاز پژوهشی توسط بیشتر از ۱۳ هزار بنگاه صنعتی و معدنی در سامانه تاپ
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به استقبال بنگاه های تولیدی و تجاری، دانشجویان، اساتید و دانش آموختگان ممتاز دانشگاه های برتر کشور از این طرح، اظهار داشت: تابحال ۱۳ هزار و ۳۱۹ بنگاه صنعتی و معدنی در سرتاسر کشور بیشتر از ۳۶۰۰ نیاز پژوهشی خویش را در سامانه تاپ به نشانی WWW.IRANETOP.IR ثبت کرده و ۵۷۰ دانشجو و ۶۹۴ استاد جهت رفع نیازهای ثبت شده در سامانه مذکور اعلام آمادگی کردند.
قبادیان افزود: با عنایت به تحلیل های انجام شده بیشترین نیازهای ثبت شده در ارتباط با رشته های مکانیک، مدیریت، معدن، برق و متالورژی بوده و همینطور بنگاه های استان های اصفهان، البرز و خوزستان بیشترین سهم را در ثبت نیازها دارا بودند. در نهایت تابحال چهار قرارداد در چارچوب پروژه تحقیقاتی بین استادان و دانشجویان و بنگاه های صنعتی و معدنی در استان های مازندران، گیلان و چهارمحال و بختیاری در حوزه های صنایع شیمیایی و غذایی منعقد شده است.
ثبت نام ۴۹۱ دانش آموخته تحصیلات تکمیلی بعنوان متقاضی در طرح سرباز تاپ
وی اظهار داشت: همینطور در بخش سرباز بیشتر از ۱۰۰۰ موقعیت در واحدهای تحقیق و توسعه بنگاه های داوطلب برای جذب سرباز امریه تاپ معرفی و ۴۹۱ دانش آموخته تحصیلات تکمیلی بعنوان متقاضی در سامانه مذکور ثبت نام نموده اند که از این میان نزدیک به ۱۴۰ مورد پرونده تکمیل و جهت انجام ارزیابی و تعریف پروژه در واحدهای تحقیق و توسعه متناسب با تخصص دانش آموختگان، در دبیرخانه ستادی طرح تاپ مورد بررسی قرار گرفته است.


منبع:

1399/11/09
15:53:35
0.0 / 5
1003
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , تولید , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی