مدیركل دفتر نظارت بر امور معدنی وزات صمت وعده داد؛

حضور نمایندگان مطالبه گران، قوه قضاییه و مجلس در بازرسی های معادن

حضور نمایندگان مطالبه گران، قوه قضاییه و مجلس در بازرسی های معادن

به گزارش لوازم فلزی مدیرکل دفتر نظارت بر امور معدنی وزات صمت اظهار داشت: نمایندگانی از مطالبه گران، قوه قضاییه، سازمان محیط زیست و مجلس شورای اسلامی در بازرسی های وزارت صمت از معادن حضور یابند.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، عباسعلی ایروانی در نشست ملی مطالبه گران حوزه معدن عنوان کرد: به هر حال هر فعالیتی عیب و نقص دارد خصوصاً در کشور ما که تحت تحریم هستیم و مشکلات معدن هم جدا از مشکلات کلی کشور نیست؛ معدن هم در خود اشکالات و امتیازاتی دارد. هر فعالیت معدنی و صنعتی ضرر و زیان هایی امکان دارد داشته باشند و تهدیداتی برای محیط طبیعی ایجاد نماید اما به هر حال باید اشتغال و تولید ایجاد شود.
مدیرکل دفتر نظارت بر امور معدنی وزارت صمت افزود: فعالیتهای معدنی باید در کشور جریان داشته باشد باید ضوابط و شرایطی را فراهم نماییم که کمترین صدمه به محیط زیست استان ها و طبیعت وارد شود؛ در بخش معدن آیین نامه ای وجود دارد و در آن چارچوب، معادن اجازه بهره برداری دریافت می کنند.
وی عنوان کرد: در طبیعت انواع و اقسام عناصر مفید و مضر وجود دارد که در بهره برداری معادن عیان می شود که باید این عناصر مضر را کنترل و از چرخه خارج کرد. درباره برداشت از معادن هم از راه ماهواره برداشت ها رصد و میزان برداشت مشخص می شود.
ایروانی اظهار داشت: نظارت بر اصول فنی استخراج انجام می شود و از راه کارشناسان سازمان نظام مهندسی و بازرسی های موردی از معادن بازدید می شود، ازاین رو در تکرار حوادث پرونده معدن دار ابطال می شود.
وی ضمن اشاره به تقاضای مطالبه گران، خاطرنشان کرد: هر منطقه ای نماینده خویش را مشخص نماید که در بازدیدها و نظارت های ما حضور یابند، نماینده قوه قضائیه هم باشد همینطور نماینده سازمان محیط زیست و مجلس شورای اسلامی هم در بازرسی ها حضور یابند.
ایرانی با تکیه بر اینکه نظارت بر معدن ابزارهایی دارد، اظهار داشت: برای تعیین میزان استخراج معدن ابزارهای مختلفی وجود دارد که مانیتورینگ یا پهپاد است اما در کشور، ما از این ظرفیت ها بی بهره هستیم.
مدیرکل دفتر نظارت بر امور معدنی وزارت صمت به حاشیه های معدن طلای بردسکن اشاره و افزود: دستگاههای نظارتی در مورد معدن طلای بردسکن ورود کرده و نظارت می کنند.
بنابراین گزارش، در این جلسه مقرر شد جلسه ای دیگر با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و مطالبه گران حوزه معدن برگزار گردد و از طرفی مقرر شد جلسه ای با حضور مطالبه گران حوزه معدن و محققان بدون تعارض منافع در حوزه بازرسی معدن صورت گیرد ضمن آنکه مطالبه گران جلسه ای با رئیس سازمان محیط زیست و وزیر صمت داشت باشند.


منبع:

1399/11/10
16:54:39
0.0 / 5
987
تگهای خبر: ابزار , تولید , دستگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی