وزیر صمت:

۱۳۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری صنعتی در كشور انجام شد

۱۳۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری صنعتی در كشور انجام شد

به گزارش لوازم فلزی وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلان اینکه در 10 ماهه امسال 30 پروژه بزرگ صنعتی در دهه فجر در سطح کشور افتتاح شده است، اظهار داشت: بیش از 130 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، علیرضا رزم حسینی بامداد پنجشنبه درمراسم آئین بهره برداری از پنج طرح مهم اقتصادی در استان زنجان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اعلان اینکه در ۱۰ ماه امسال ۳۰ پروژه بزرگ صنعتی در دهه فجر در سطح کشور افتتاح شده است، اظهار داشت: بیش از ۱۳۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.
وی اظهار نمود: تاپایان سال بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان پروژه صنعتی بزرگ در سطح کشور افتتاح می شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: یک کار بسیار مهم و تاریخی بسیار بزرگی در کشور صورت گرفت و انتقال آب از خلیج فارس برای صنایع و معادن کشور صورت گرفت و در دولت تدبیر و امید از سال ۹۲ به صورت عملی شروع شد و در سالجاری انتقال آب توسط رئیس جمهور در منطقه سیر جان راه اندازی شد و طی دو ماه آتی مسیر اردکان هم افتتاح می گردد و ۸۲۰ کیلومتر آب شیرین از خلیج فارس به فلات مرکزی ایران ایجاد می شود.
رزم حسینی با اعلان اینکه خط دوم از استان هرمزگان شروع خواهد شد و از کرمان، خراسان جنوبی و مشهد می رسد، اظهار داشت: یک هزار و ۵۵۰ کیلومتر برای صنایع سنگان در معادن سنگان و در صنایعی که در طول مسیر هستند از خلیج فارس تامین می نماییم.
وی اظهار داشت: خط سوم هم از هرمزگان از مسیر کرمان به یزد و اصفهان ۹۸۰ کیلومتر عملیات اجرائی شروع شده است و همه اینها توسط شرکتهای تابعه وزارت بوده و توسط بخش غیر دولتی انجام می شود و بوسیله صندوق توسعه ملی درخط اول ۴۰۰ میلیون دلار استفاده کردیم و اقساط بموقع پرداخت می شود و برای انتقال آب خط دوم و سوم هم بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید خواهد شد و مقام معظم رهبری بر انتقال آب تاکید دارند و توسعه متوازن از دریا به صحرا را انجام می دهیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: کشورمان نفت خیز و معدن خیز هم است و الان اگر شرایط فراهم نماییم شرکت های بزرگ برای اکتشاف وارد می شوند.
افتتاح پنج طرح مهم اقتصادی در استان زنجان
رزم حسینی اضافه کرد: در استان زنجان پنج طرح مهم اقتصادی با اشتغال یک هزار و ۷۶۸ نفر و میزان سرمایه گذاری بیش از هفت هزار میلیارد تومان به بهره برداری رسید و این تعداد طرح با مشارکت بخش خصوصی اجرا شده است.
وی اشاره کرد: کشورمان امروز صادر کننده فولاد است و روزگاری در این کشور وارد کننده فولاد بودیم و میلیاردها دلاربرای واردات فولاد هزینه می کردیم ولی امروز ایران رتبه ۱۰ جهانی تولید فولاد شده و صادر کننده فولاد هستیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: ذخایر کشف شده در حوزه سنگ آهن بیش از پنج میلیارد تن است و امیدواریم اکتشاف جدید در سطح کشور صورت بگیرد و ذخایر بیشتری کشف شود و به سمت توجیه اقتصادی صنعت فولاد برویم.
رزم حسینی اضافه کرد: ایران در حوزه صنعت نساجی از دیرباز قدمت طولانی دارد و از نظر تکنولوژی این صنعت بسیار پیشرفته است و الان پنج هزار و ۸۱۳ واحد صنعتی نساجی در سطح کشور فعال است و این تعداد واحد تولیدی در تولید پارچه و پوشاک فعالیت می نمایند و بیش از ۲۲۰ هزار نفر در حوزه نساجی کشور فعال می باشند.
وی اشاره کرد: همین طور کشورمان در صنایع پلاستک وابسته بیش از هشت هزار و ۳۷۰ و احد فعال دارد و بیش از ۱۴۸ هزار و ۴۰۰ نفر در این صنعت مشغول به کار هستند.


منبع:

1399/11/18
10:28:12
0.0 / 5
1017
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی