قیمت نفت سال آینده به 100 دلار صعود می كند؟

قیمت نفت سال آینده به 100 دلار صعود می كند؟

لوازم فلزی: قیمت نفت تحت تاثیر سیاست پولی آسان و شعله ور شدن تورم تا مرز 100 دلار در هر بشکه صعود خواهدنمود.به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، آمریتا سن، تحلیلگر نفتی ارشد شرکت انرژی اسپکتس در مصاحبه با بلومبرگ با بیان مطلب فوق، اظهار نمود: بنا بر این است که قیمتها هم اکنون روند صعودی پیدا کرده اند. ما همچنان قیمت نفت بالای ۸۰ دلار و حتی ۱۰۰ دلار در سال ۲۰۲۲ را باتوجه به نقدینگی که به سیستم مالی تزریق شده است، پیش بینی می نماییم.

قیمت نفت برنت دوشنبه هفته جاری برای اولین بار از زمان شیوع ویروس کرونا در اوایل سال ۲۰۲۰ به بالای مرز ۶۰ دلار در هر بشکه صعود کرد.

از نظر عوامل بنیادین، آمریتا سن مانند سایر مفسرین معتقد می باشد بازار هیجانی شده برای اینکه هم اکنون تقاضا نسبتا ضعیف است. با این وجود نیمه دوم سال از نظر تقاضا بهبود بسیار بیشتری خواهد داشت.

آمریتا سن مانند سایر مفسرین و توربیورن تورنکوئیست، مدیرعامل شرکت تجاری نفت گانور معتقد می باشد صعود نفت به بالای ۶۰ دلار موانعی را برای افزایش قیمت به وجود می آورد برای اینکه تولید نفت آمریکا باردیگر افزایش پیدا خواهدنمود.

طبق گزارش انرژی اسپکتس، تولید نفت آمریکا به این زودی به سطح قبل از شیوع ویروس کرونا بازنخواهد گشت برای اینکه تولیدکنندگان عمدتا روی پرداخت سود سهامداران متمرکز شده اند.

توربیورن تورنکوئیست هفته گذشته به بلومبرگ گفته بود قیمت نفت بعید است صعود چندانی در بالای مرز ۶۰ دلار داشته باشد برای اینکه این سطح قیمت موجب تشویق عرضه میزان زیادی نفت همچون نفت آمریکا می شود.

بر اساس گزارش اویل پرایس، وارن پاترسون و ونیو یائو، استراتژیستهای موسسه ING در گزارشی اعلام نمودند سطوح قیمت فعلی برای تولیدکنندگان بسیار جذاب بنظر می رسد بدین سبب انتظار داریم قسمتی از تولیدکنندگان عرضه به بازار را بالا برند که مقاومتی در مقابل قیمتها ایجاد خواهدنمود.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا روز سه شنبه پیش بینی نمود تولید نفت آمریکا در سال ۲۰۲۱ به میزان ۲۹۰ هزار بشکه در روز کاهش پیدا کرده و به ۱۱.۰۲ میلیون بشکه در روز خواهد رسید. این رقم بسیار بیشتر از کاهشی است که در گزارش قبلی این آژانس پیش بینی شده بود.

طولانیترین روند افزایشی قیمتهای نفت در دو سال قبل با وجود گزارش موسسه امریکن پترولیوم از کاهش هفته گذشته ذخایر نفت آمریکا، در معاملات روز چهارشنبه متوقف گردید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت برای تحویل در مارس با ۰.۲ درصد کاهش، به ۵۸ دلار و ۲۲ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات نفت برنت برای تحویل در آوریل با ۹ سنت کاهش، به ۶۱ دلار در هر بشکه رسید.

قیمتهای نفت از نوامبر که دولتها واکسیناسیون کووید ۱۹ را شروع کردند و همزمان بسته های محرک مالی را برای رونق بخشیدن به فعالیت اقتصادی به اجرا گذاشتند، روند صعودی پیدا کردند.

منبع:

1399/11/22
11:51:51
0.0 / 5
532
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی