معاون وزیر صمت:

دولت تمام تلاش خویش را برای تسهیل صادرات انجام می دهد

دولت تمام تلاش خویش را برای تسهیل صادرات انجام می دهد

به گزارش لوازم فلزی معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: کالاهایی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی به کشور واردشده، صادرات آن ممنوع می باشد، چونکه این کالاها برای تنظیم بازار داخلی است.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از وزارت صمت، عباس قبادی در مراسم تجلیل از صادرکنندگان برتر استان کرمانشاه اظهار داشت: استان کرمانشاه ازلحاظ خصوصیت های جغرافیایی و منطقه ای در شرایط خاصی قرار دارد و پتانسیل ها و ظرفیت های خوبی برای توسعه دارد.
دولت تمام تلاش خویش را برای تسهیل صادرات انجام می دهد
وی در ادامه خاطرنشان کرد: دولت همه تلاش خویش را در جهت تسهیل صادرات انجام می دهد به صورتی که در این خصوص دست صادرکنندگان را در بازگرداندن ارز حاصل از صادرات خویش را به کشور باز گذاشته تا به طریق ممکن بتوانند تعهدات ارزی خویش را انجام دهند.
صادرات کالاهایی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی به کشور واردشده ممنوع است
معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت خاطرنشان کرد: کالاهایی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی به کشور واردشده، صادرات آن ممنوع می باشد، چونکه این کالاها برای تنظیم بازار داخلی است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه هم در این مراسم بابیان این مطلب که از آغاز سال تابحال ۴، ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه صنعتی و معدنی افتتاح و به بهره برداری رسیده است، اضافه کرد: بر مبنای اهداف تعیین شده برای سازمان های استانی و هم در قالب و حول محور جهش تولید و اقتصاد مقاومتی بر روی چند محور اصلی تکیه کردیم که از عمده این محورها بهبود فضای کسب و کار، راه اندازی پنجره واحد، اعطای مشوق های مفهوم دار در حوزه زیرساخت ها و اختصاص کمک های فنی و اعتباری و تمرکز برجذب و جلب سرمایه گذاری خارجی می توان اشاره نمود.
محسن دارابی در ادامه خاطرنشان کرد: در سال ۹۸، ۱۱۰ میلیون یورو سرمایه گذاری خارجی در استان جذب شده و بر این اساس رتبه سوم کشور را کسب نمودیم و سال جاری هم از آغاز سال تابحال ۹۲.۵ میلیون یورو در منطقه اورامانات جذب شده که رتبه چهارم کشور را به دست آوردیم.
وی در انتها خاطرنشان کرد: از آغاز سال تاکنون، ۹۹ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برگزارشده است که نتیجه آن ۴۹ پروژه صنعتی و معدنی راکد به چرخه کار و فعالیت بازگشته اند.


منبع:

1399/11/24
22:45:19
0.0 / 5
723
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینکهای لوازم فلزی
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی