معاون وزیر اقتصاد انتخاب شد

معاون وزیر اقتصاد انتخاب شد

به گزارش لوازم فلزی وزیر امور اقتصادی و دارایی طی حکمی ˮسید رضا عظیمیˮ را به سمت معاون امور اقتصادی این وزارتخانه منصوب نمود.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، وزیر اقتصاد در این حکم مواردی چون "بررسی و تحلیل مسایل اقتصادی کشور و انجام پژوهش های کاربردی در مورد انواع بازارها (کالا و خدمات، پول، سرمایه، ارز و کار)"، "طراحی و تهیه مدلهای کمی در جهت ایفای وظایف حاکمیتی (سیاست گذاری، هدایت و نظارت) و شبیه سازی سیاست های اقتصادی با تکیه بر حوزه عملکرد وزارت امور اقتصادی و دارایی"، "بررسی و تحقیق همه جانبه در حوزه های بانکی، بیمه ای، بازرگانی داخلی و خارجی و اقتصاد جهانی" و "پیش بینی شاخصهای کلان اقتصادی بخصوص در بخش های واقعی اقتصاد" را بعنوان اولویت های کاری وی تعیین کرده است.

بر این اساس، مواردی چون "ارائه روش ها و الگوهای مناسب به منظور تخمین شاخصهای مختلف بخش عمومی"، "بررسی و تحقیق در مورد موضوعات و محورهای سیاست های مالی و توسعه ای بخش عمومی"، "ارائه پیشنهادات و راهکارهای اجرایی و یا اصلاح قوانین جهت ارتقای سیاست ها در حوزه های مرتبط"، "پایش محیط کسب و کار در ایران بر مبنای شاخصهای بین المللی، ملی و منطقه ای" و "ارتباط با سازمان ها و اتحادیه های بین المللی و بهره گیری از تجربیات آنها در حوزه های اقتصادی و محیط کسب و کار" همچون اولویت های تعیین شده از جانب دژپسند برای سید رضا عظیمی است.

وزیر اقتصاد همینطور مواردی چون "انسجام و هماهنگی در تسریع و پیشبرد پروژه های اقتصاد مقاومتی وزارت امور اقتصادی و دارایی ارجاع شده از ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی"، "انسجام و هماهنگی در تسریع و پیشبرد پروژه های راهبردی وزارت امور اقتصادی و دارایی"، "افزایش ارتباط با محافل علمی و پژوهشی و گسترش دایره مشورت با صاحب نظران و فعالان اقتصادی به منظور مطالعه و تدوین سیاست ها و تدابیر اقتصادی"، "حضور فعال در جلسات به نمایندگی از وزارت امور اقتصادی و دارایی " و " اعمال نظارت مستمر و موثر در مورد روش اجرای اصل 44 قانون اساسی" را بعنوان دیگر اولویت های معاون امور اقتصادی وزارت اقتصاد تعیین کرده است.

گفتنی است، سید رضا عظیمی فارغ التحصیل دکترای اقتصاد با گرایش های اقتصاد بخش عمومی و اقتصاد پولی از دانشگاه تهران و فوق لیسانس علوم اقتصادی از دانشگاه شهید بهشتی است.
عظیمی دارای سوابق شغلی چون مدیر کلی امور اقتصادی و دارایی استان گیلان، مدیر کلی دفتر مطالعات بازار های مالی و بازرگانی وزارت امور اقتصادی و دارایی و مدیریت کلی دفتر یارانه های وزارت تعاون و رفاه اجتماعی است.

او همینطور مسئولیت های دیگری چون "نمایندگی وزیر اقتصاد در کارگروه تنظیم بازار، "دبیری هسته اندیشه ورزی کاربست آموزه های دینی"، ریاست شورای هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان گیلان و عضویت شورای پژوهشی این وزارتخانه را برعهده داشته است.

معاون جدید امور اقتصادی وزارت اقتصاد سابقه مشارکت در تدوین کتاب های مختلف و هم گزارشات و مقالات مختلف در نشریات و مجلات معتبر علمی را هم در کارنامه شغلی خود دارد.
لازم به ذکر است که پیش از این با استعفای رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، معاون پیشین امور اقتصادی وزیر اقتصاد (محمد علی دهقان دهنوی) ریاست سازمان بورس را برعهده گرفت.
منبع:

1399/11/27
21:40:37
0.0 / 5
654
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی