تورم عربستان بالا ماند

تورم عربستان بالا ماند

لوازم فلزی: نرخ تورم عربستان بار دیگر در آستانه عبور از 6 درصد قرار گرفت.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از تریدینگ اکونومیکس، متوسط شاخص بهای مصرف کننده در بزرگترین اقتصاد جهان عرب تا اختتام ماه ژانویه به ۵.۷ درصد رسید که نسبت به بازه مشابه منتهی به ماه قبل ۰.۴ درصد افزایش یافته و بالاترین تورم ثبت شده سه ماه اخیر در این کشور بوده است.
در میان بخش های مختلف، بیشترین تورم مربوط به بخش مواد غذایی و نوشیدنی با ۱۲.۳ درصد بوده است و بعد از این بخش، ارتباطات با ۱۱.۴ درصد و حمل و نقل با ۹.۶ درصد قرار دارند. از جانب دیگر کمترین تورم مربوط به آموزش با منفی ۹.۸درصد بوده است و بعد از این بخش، آب و برق با منفی ۰.۹ درصد درصد قرار دارد.
جسون تووی- کارشناس بازارهای نوظهور در موسسه " کپیتال اکونومیکس" اظهار داشت: نرخ تورم در بخش مواد غذایی کماکان در سطح بالایی باقی مانده که احیانا قسمتی از آن به خاطر قرنطینه ها و تمایل مردم برای ذخیره سازی گسترده این اقلام است. انتظار داریم که باتوجه به اجرائی شدن لایحه افزایش مالیات بر ارزش افزوده، نرخ تورم در سطح بالای فعلی بماند.
باتوجه به کاهش درآمدهای دولت و سقوط قیمت نفت در بازارهای جهانی، عربستان اعلام نموده نرخ مالیات بر ارزش افزوده را به ۱۵ درصد افزایش داده است. کسری بودجه دولت عربستان در ماه های اخیر همیشه صعودی بوده و میزان ذخایر ارزی این کشور نیز در ماه می به یکی از پایین ترین سطوح خود در طول یک دهه اخیر رسید.
برمبنای ماهانه، نرخ تورم عربستان در ماه ژانویه ۰.۲ درصد اندازه گیری شده است که نسبت به ماه قبل ۰.۴ درصد بیشتر شده است. متوسط نرخ تورم عربستان در بازه زمانی ۲۰۰۰ تا ۲۰۲۰ معادل ۲.۴۹ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به ژوئیه ۲۰۰۸ با ۱۱.۱ درصد و کمترین تورم ثبت شده مربوط به فوریه ۲۰۱۹ با منفی ۲.۲ درصد بوده است.
منبع:

1399/12/02
10:01:14
0.0 / 5
667
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , بازار , بودجه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی