معاون اقتصادی استانداری خوزستان:

قیمت مرغ در خوزستان ثابت نیست

قیمت مرغ در خوزستان ثابت نیست

به گزارش لوازم فلزی معاون اقتصادی استانداری خوزستان ضمن اشاره به ثابت نبودن قیمت مرغ، اظهار داشت: مرغداران در صورتی نهاده ها در اختیارشان قرار می گیرد که مرغ را بین ۱۲ تا ۱۸ هزار تومان تحویل دهند.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، نورالله حسن زاده قبل از ظهر امروز یکشنبه در نشست تنظیم بازار استان خوزستان، با اشاره به اینکه هر هفته جلسه تنظیم بازار تشکیل می شود مسائل و مشکلاتی که در این از جلسه به جلسه پیش می آید، مطرح و مورد بررسی قرار می گیرد، بحث مرغ را یکی از مشکلاتی دانست و اضافه کرد: استان خوزستان در ماه های اخیر گرفتار این مشکل بوده است.
وی توضیح داد: مرغداران اعلام می کردند که نهاده های دامی در اختیارشان قرار نمی گیرد اما جهاد اعلام می کرد که نهاده های دامی در اختیار مرغداران است که در این راستا چندین جلسه برگزار شده و به صورت نسبی رضایتی برای دو طرف حاصل شد.
معاون اقتصادی استانداری خوزستان بیان نمود: مرغداران با شرط اینکه نهادها در صورتی در اختیارشان قرار می گیرد که مرغ را بین ۱۲ تا ۱۸ هزار تومان تحویل دهند.
بنا به قول حسن زاده، دلیل این شرط مرغداران این است که جوجه ها استاندارد نیست و مسائل و مشکلاتی که پیش می آمده است که در این راستا تلاش می شود که قیمت مرغ به قیمت مصوب شده برسد.
وی با عنوان اینکه جوجه ریزی ها که حالا در خوزستان صورت گرفته برای آرامش آخر سال مناسب می باشد، خبر داد: الان پرورش دهندگان مرغ خوزستانی پذیرفتند که مرغ را تا ۴۵ روز پرورش دهند و نهادها هم در اختیارشان قرار بگیرد.
معاون اقتصادی استانداری خوزستان در ادامه به بحث روغن اشاره نمود و اظهار داشت: در این حوزه اختلاف قیمتی وجود دارد و این امر محل فساد است؛ بعنوان مثال این روند برای گندم و آرد اتفاق افتاده و هر روز همین مشکلات را در استان داریم.
حسن زاده با اشاره به اینکه آرد را از نرخ دولتی به صورت آزاد عرضه می کنند و این اختلاف قیمت ها این مشکلات را به همراه دارد، اضافه کرد: امروز پیشنهاد شده است که قیمت ها یکی شود.
وی همینطور در ادامه به بحث کامیون و انتقال نهاده های دامی و کالاهای اساسی از بندر اشاره و اظهار نمود: هر ساله در فصل برداشت گندم و چغندر در استان خوزستان با مشکل مواجه می شویم.
معاون اقتصادی استانداری خوزستان بیان نمود: برای خروج کالاهای اساسی از بنادر استان روزی دو تا سه هزار کامیون نیاز است که همزمان با آن فصل برداشت گندم می رسد.
حسن زاده خبر داد: برآورد شده است که سال جاری یک میلیون و ۳۰۰ تا یک میلیون ۴۰۰ تن گندم و یک میلیون و ۱۰۰ تن چغندرقند از مزارع این استان برداشت شود.
وی اظهار داشت: قرار شد که دو هزار و ۵۰۰ تن میوه که شامل سیب و پرتقال است، برای شب عید در استان خوزستان تأمین شود.


منبع:

1399/12/03
23:16:24
0.0 / 5
698
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی