یك مقام مسئول اعلام كرد؛

ایجاد كارگروه پیگیری مشكلات و مطالبات شركتهای ایرانی در عراق

ایجاد كارگروه پیگیری مشكلات و مطالبات شركتهای ایرانی در عراق

به گزارش لوازم فلزی مدیرکل دفتر عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت اظهار داشت: بر مبنای تفاهمات صورت گرفته مقرر شد کارگروه پیگیری مشکلات و مطالبات شرکتهای ایرانی در عراق میان دو کشور در آینده برگزار گردد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، فرزاد پیلتن ضمن اشاره به برگزاری چهارمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عراق به ریاست وزیر نیرو کشورمان و وزیر تجارت عراق، عنوان کرد: کمیته اقتصادی و بازرگانی بعنوان یکی کمیته های چهارگانه تخصصی ذیل کمیسیون مشترک همکاریهای ایران در محل وزارت نیرو و با حضور نمایندگان نهادهای اقتصادی و تجاری ایران و عراق برگزار گردید.
وی اضافه کرد: در این کمیته تخصصی بر محور موضوعات اقتصادی، صنعتی و شهرک های صنعتی، تجاری، گمرکی، مالیاتی، استاندارد، سرمایه گذاری، صدور خدمات فنی و مهندسی و مشکلات پروژه های متعلق به شرکتهای ایرانی در عراق و همینطور توسعه همکاری میان اتاق های بازرگانی دو کشور مذاکره شد.
مدیرکل دفتر عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران افزود: بر مبنای تفاهمات به دست آمده در این کمیته قرار است کمیته های مشترک فنی بازرگانی و صنعتی و همینطور کارگروه پیگیری مشکلات و مطالبات شرکتهای ایرانی در عراق میان دو کشور در آینده برگزار گردد.
پیلتن اظهار داشت: پیگیری سرمایه گذاری مشترک در شهرک های صنعتی مرزی و حل مشکلات استاندارد و حل مشکلات فرا روی توسعه مناسبات تجاری دو کشور از دیگر تفاهمات نمایندگان دو طرف در این کمیته بود.
همچنین طرفین در مورد امضای موافقت نامه های گمرکی، اجتناب از مالیات و تشویق و پشتیبانی از سرمایه گذاری تفاهم کردند.
گفتنی است، به موازات مذاکرات نمایندگان دستگاههای دولتی دو کشور، بخش های خصوصی ایران و عراق هم در یک نشست مشترک تجاری زمینه ها و راهکارهای توسعه روابط تجاری فی درخلال را مورد بررسی قرار دادند.


منبع:

1399/12/25
23:38:14
0.0 / 5
719
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی