رئیس مركز ملی فرش مطرح كرد؛

توسعه صادرات فرش دستباف ایرانی با راه اندازی خانه های فرش

توسعه صادرات فرش دستباف ایرانی با راه اندازی خانه های فرش

به گزارش لوازم فلزی رئیس مرکز ملی فرش در نشست هم اندیشی برنامه های توسعه صادرات، اظهار داشت: راه اندازی خانه های فرش موجب می شود فرش دستباف ایرانی با شناسنامه، شفاف و با ارزش افزوده بالا در دنیا ارائه شود.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، فرح ناز رافع، در حاشیه جلسه هم اندیشی برنامه های توسعه صادرات کشور که با حضور وزیر صمت، نمایندگان مجلس و بخش خصوصی برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از مهم ترین برنامه های امسال ما برای توسعه صادرات فرش دستباف ایرانی، راه اندازی خانه های فرش است که برابر بند (د) ماده ۴۶ برنامه ششم توسعه، وزارت صمت ملزم شده است تا خانه های فرش را در کشورهای هدف بوجود آورد.
وی افزود: افرادی که علاقمند باشند می توانند در کشورهای چین، مسکو، ایتالیا و عمارات خانه فرش راه اندازی کنند، این افراد باید اعلام آمادگی کنند تا خانه های فرش را با همراهی بخش خصوصی داشته باشیم.
به گفته این مقام مسئول تا امروز افرادی برای فرانسه، ایتالیا، چین، روسیه و عمارات اعلام آمادگی کرده اند و امیدواریم راه اندازی خانه های فرش موجب شود فرش دستباف ایرانی با شناسنامه، شفاف و با ارزش افزوده بالا در دنیا ارائه شود.
حضور فعال ایران در نمایشگاه اکسپو و دموتکس آلمان
رافع افزود: ایجاد کنسرسیوم های صادراتی و نمایشگاه های فرش در فرودگاه امام خمینی (ره) همچون اقداماتی است که قبل از این اجرا شده است. نمایشگاه اکسپو و دموتکس آلمان با حضور فعال ایران برگزار می گردد تا با نیاز سنجی و انعقاد قراردادهای فعالیت به توسعه این صنعت کمک نماییم.منبع:

1400/02/24
22:11:29
5.0 / 5
258
تگهای خبر: چین , صادرات , صنعت , معدن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی