تهدید اصلی برای ۱۴ تریلیون دلار دارایی های نفت و گاز

تهدید اصلی برای ۱۴ تریلیون دلار دارایی های نفت و گاز

شرکت تحقیقاتی وود مک کنزی اعلام نمود که گذار انرژی دارایی های نفت و گاز به ارزش 14 تریلیون دلار را به خطر می اندازد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، این شرکت تحقیقاتی اعلام نمود در کوتاه مدت آینده برای نفت و گاز خوب به نظر می آید. تقاضا برای نفت و گاز به سطح قبل از شیوع پاندمی بهبود پیدا خواهدنمود و حتی از آن فراتر می رود و به معادل روزانه ۱۶۰ میلیون بشکه نفت می رسد.

به گفته مفسرین وود مک کنزی، شرکتهای نفت و گاز همچنان چابکتر می شوند اما امسال قادر خواهند بود با نفت ۶۰ دلار در هر بشکه به همان میزان که هفت سال پیش با نفت ۱۰۰ دلاری درآمد داشتند، جریان نقدینگی تولید کنند. با این وجود در بلندمدت اوضاع متفاوت بنظر می رسد و تمامی سناریوهای گذار انرژی شامل کاهش تقاضا برای نفت می شود.

در خوش بینانه ترین سناریو برای نفت و گاز، تقاضای جهانی به کندی و به تدریج کاهش پیدا کرده و به ۹۰ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۵۰ می رسد. این امر سرمایه گذاری در تولید جدید را تشویق کرده و صعود قیمتها به بالای ۸۰ دلار در هر بشکه تا سال ۲۰۳۰ را به دنبال خواهد داشت.

با این حال اگر دنیا تصمیم بگیرد سناریوی گرمایش دو درجه ای را دنبال کند، تقاضا برای نفت ممکنست تا سال ۲۰۵۰ به ۳۵ میلیون بشکه در روز نزول کند و رشد تقاضا تا سال ۲۰۲۵ به پیک می رسد. این به مفهوم آن خواهد بود که میانگین قیمت هر بشکه نفت برنت در سال ۲۰۳۰ به ۴۰ دلار می رسد و بعد از آن پایینتر می رود.

فریزر مک کی، نایب رئیس شرکت وود مک کنزی اظهار داشت: حتی در بلندپروازانه ترین سناریو، جهان در دهه های آینده همچنان به تامین نفت و گاز نیاز خواهد داشت و این صنعت از نظر گستردگی، عظیم می ماند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، این گزارش یک روز بعد از درخواست آژانس بین المللی انرژی از صنعت انرژی برای توقف سرمایه گذاری در تولید جدید نفت صورت گرفت تا جهان در سال ۲۰۵۰ بتواند به اهداف توافق اقلیمی پاریس نائل شود. آژانس بین المللی انرژی تجدیدپذیر (IRENA) پیش بینی کرده که جهان برای رسیدن به اهداف پیمان پاریس، به ۱۳۱ میلیارد دلار سرمایه گذاری در منابع انرژی پاک تا سال ۲۰۵۰ نیاز دارد.
1400/02/31
13:10:26
5.0 / 5
579
تگهای خبر: تولید , سرمایه , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی