سهم ۸۸ درصدی نیروگاه های حرارتی در تأمین برق

سهم ۸۸ درصدی نیروگاه های حرارتی در تأمین برق

به گزارش لوازم فلزی روز گذشته اوج نیاز مصرف برق کشور به ۵۵ هزار و ۶۴۶ مگاوات رسیده بود که حدود ۸۸ درصد تولید لحظه ای پیک توسط نیروگاه های حرارتی انجام شده است.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، حداکثر تولید روز گذشته به ۴۶ هزار و ۲۹۴ مگاوات رسیده بود، حدود ۹۴ درصد از انرژی تولیدی در این روز توسط نیروگاه های حرارتی تأمین شده و قابلیت تولید نیروگاه های حرارتی (بدون دیزل و مقیاس کوچک) به ۴۵ هزار و ۷۶۰ مگاوات رسیده و به منظور کاهش وقوع خاموشی ها، جبران کمبود کسری تولید سایر نیروگاه ها و افزایش مصرف رخ داده، میزان تولید نیروگاه های حرارتی از آغاز سال تابحال حدود ۲۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش پیدا کرده است.
میانگین تولید برق نیروگاه های حرارتی در فروردین ماه ۸۰۰۰ مگاوات و طی اردیبهشت ماه ۵۰۰۰ مگاوات نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش پیدا کرده است. ناصر اسکندری- معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی در مورد آخرین وضعیت تعمیرات واحدهای نیروگاهی کشور اظهار داشت: برای این دوره از فصل تعمیرات واحدهای تولید برق حرارتی حدود ۹۱ هزار مگاوات برنامه مدون پیشبینی شده بود که تابحال بیشتر از ۷۸ هزار مگاوات از این برنامه انجام شده است.
وی ضمن اشاره به پیشرفت ۸۶ درصدی برنامه تعمیرات نیروگاه های سراسر کشور، اظهار داشت: این اقدامات شامل تعمیرات اساسی واحدهای بخار و گازی، مسیر داغ و اتاق احتراق واحدهای گازی و تعمیرات دوره ای واحدهای بخار است.
اسکندری تصریح کرد: هم اکنون بخش اصلی برنامه تعمیراتی سال جاری در چارچوب تعمیرات اساسی واحدهای گازی و بخاری و همینطور مسیر داغ واحدهای گازی به پایان رسیده و موارد باقی مانده عموما در ارتباط با تعمیرات دوره ای واحدهای بخار و اتاق احتراق واحدهای گازی است.
وی با تکیه بر این که در اجرای برنامه تعمیرات نیروگاه ها تاخیری وجود ندارد، اظهار داشت: برپایه برنامه ریزی صورت گرفته تا انتهای خردادماه با تجمیع و یا حذف بعضی از فعالیتهای باقی مانده حدود سه هزار و ۷۰۰ مگاوات از برنامه تعمیرات انجام و وارد مدار خواهند شد تا پرونده تعمیرات نیروگاه های کشور برای دوره اوج بار سال جاری بسته شود و این واحدها برای تأمین پایدار برق مصرف کنندگان با تمام توان در مدار تولید باشند.1400/03/09
20:43:52
5.0 / 5
401
تگهای خبر: تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی