بسیج همه امكانات كشور برای عبور از چالش كمبود برق

بسیج همه امكانات كشور برای عبور از چالش كمبود برق

سخنگوی صنعت برق از بسیج همه امکانات کشور برای عبور از چالش کمبود برق با تصمیم هیات وزیران خبرداد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، مصطفی رجبی مشهدی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: مصوبه هیئت وزیران در مورخ ۹ خرداد ماه جاری که با استناد به تبصره بند (ز) ماده ۳۸ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب و صادر شد، بر طبق این مصوبه، استانداران سراسر کشور موظف به نظارت و هماهنگی برای رعایت سقف برق قابل تامین ابلاغی وزارت نیرو شده اند.
بگفته رجبی مشهدی بر طبق این مصوبه، استانداران باید بوسیله کاهش مصرف دستگاه های اجرائی، ادارات، بانک ها و نهادهای عمومی غیر دولتی به میزان 50 مصرف سال قبل با روش هایی از قبیل تغییر ساعت شروع و خاتمه کار ادارات (با رعایت ماده (۸۷) قانون مدیریت خدمات کشوری)، تعدیل روشنایی معابر و جاده ها، واپایش(کنترل) مصرف بخش های صنعتی، کشاورزی و تجاری و پشتیبانی از سایر برنامه های مدیریت مصرف برق به عمل آورند.
سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: برپایه این مصوبه، ادارات موظف به تنظیم دمای محیط کاری به میزان حداقل ۲۵ درجه سانتی گراد در زمان کار و خاموش کردن سامانه سرمایشی و روشنایی غیر ضروری در خارج از ساعت کاری هستند و در صورت عدم رعایت، شرکت توزیع نیروی برق مجاز به قطع برق آنها است.
رجبی مشهدی همین طور با اشاره به تکلیف این مصوبه درباب شناسایی مراکز استخراج رمز ارز نیز گفت: براین اساس وزارت نیرو موظف است با همکاری وزاتخانه های ارتباطات و فناوری اطلاعات، کشور و اطلاعات و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران نسبت به شناسایی، جمع آوری و متوقف کردن فعالیت مراکز و دستگاه های بدون مجوز استخراج رمز ارز اقدام نماید.
سخنگوی صنعت برق درباره صنایع نیز اشاره کرد: همین طور هیات وزیرران در این مصوبه، صنایع بزرگ را موظف کرده اند که از ۱۵ خرداد تا اختتام مرداد ماه با اتخاذ تدابیر لازم همچون تغییر ساعات کار و یا طرح تعطیلات و تعمیرات نسبت به کاهش مصرف حداقل ۳۰۰۰ مگاوات شبکه سراسری از ساعت ۱۲ اقدام نمایند.
رجبی مشهدی با اشاره به اینکه توافق های بین صنایع و وزارت نیرو در قالب طرح های تشویق محور مدیریت اوج بار به قوت خود باقی است، افزود: صنایعی که مصارف خودرا به ساعت ۲۱ تا ۶ بامداد بدون رعایت سقف مجاز، مشمول مشوق های برنامه های مدیریت مصرف وزارت نیرو خواهد بود.
رجبی مشهدی اشاره کرد: بر طبق این مصوبه کلیه صنایع همچون پتروشیمی، فولاد، کشاورزی و شهرک های صنعتی و ادارات دارای نیروگاه، مولدهای کوچک مقیاس یا مولد اظطراری موظفند در ماه های گرم سال و تا اختتام شهریور ماه نسبت به تولید حداکثری از توان نیروگاه ها و یا مولدهای خود اقدام نمایند. وزارت نفت موظف به تامین سوخت گاز مورد نیاز این نیروگاه و مولدها از شروع خرداد تا اختتام شهریور ماه است.1400/03/12
12:17:54
5.0 / 5
572
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی