مدیرعامل شركت آب منطقه ای استان هشدار داد

فاجعه زیست محیطی در انتظار رودخانه های كهگیلویه و بویراحمد

فاجعه زیست محیطی در انتظار رودخانه های كهگیلویه و بویراحمد

به گزارش لوازم فلزی کهگیلویه و بویراحمد مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: پیشبینی می شود دبی رودخانه بشار یاسوج در انتها شهریور ماه سال جاری به یک چهارم نسبت به آمار دراز مدت کاهش پیدا کند که این یک فاجعه زیست محیطی است.


"رسول فرهادی" در نشست ستاد مدیریت بحران استان که به ریاست معاون عمرانی استاندار برگزار شد، اضافه کرد: همین طور دبی رودخانه های" زهره" و "مارون" نیز به یک دوم مدت آمار طولانی مدت تقلیل خواهد یافت که این وضعیت نگران کننده است.
وی اظهارکرد: پیش بینی ها نشان میدهد تا یک ماه آتی آب رودخانه بشار در زمینه شهر یاسوج بطور کامل خشک خواهد شد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد: کاشت محصولات کشاورزی اطراف رودخانه بشار باید متوقف شود.
فرهادی اشاره کرد: همه دستگاه های اجرائی متولی در وقت بحران برای کنترل وضع موجود باید پای کار بیایند و اطلاع رسانی های لازم به مردم درباب خشکسالی و کشت های جایگزین انجام گیرد.
به گزارش لوازم فلزی به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد، وی دلیل عمده کاهش دبی محسوس رودخانه ها را کاهش بارندگی در سال آبی ۹۹ _ ۱۴۰۰ عنوان و اشاره کرد: مهار آب و بارش ها در فصل زمستان بوسیله راه اندازی سدهای مخزنی با اهمیت ترین راه حل مقابله با خشکسالی و پایداری دبی منابع آب سطحی در همه ماه های سال است.
گفتنی است که رودخانه های مارون، بشار، زهره و سایر سرساخه های انها از ارتفاعات استان سرچشمه گرفته و در نهایت وارد استانهای پایین دست می شوند.
منبع:

1400/04/15
13:13:54
5.0 / 5
341
تگهای خبر: دستگاه , شركت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی