سرگذشت نرخ دلار در تیر ۱۴۰۰

سرگذشت نرخ دلار در تیر ۱۴۰۰

به گزارش لوازم فلزی بررسی نرخ دلار در چهارمین ماه سال مبین این است که میانگین نرخ فروش این نوع ارز در بازار آزاد حدودا ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان بوده و در اغلب روزهای این ماه در کانال ۲۴ هزار تومان نوسان داشته است.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، نرخ دلار که در انتها خرداد ماه ۲۴ هزار تومان بود، با شروع تیر ماه برای مدتی کوتاه در محدوده ۲۴ هزار و ۲۰۰ یا ۲۵۰ تومان باقی ماند، اما از این زمان به بعد قیمت دلار روند افزایشی به خود گرفت.
بعد از ۳ تا ۴ روز، دلار از کانال ۲۴ هزار تومان عبور کرد و هشتمین روز چهارمین ماه سال را با نرخ ۲۵ هزار و ۲۰۰ تومان آغاز کرد و تا ۲۰ تیر ماه در کانال ۲۵ هزار تومان باقی ماند.
البته، در دومین هفته از تیر ماه مجدد همانند روز و ماه های پیش اخبار مثبتی از توافقات بر سر برجام منتشر گردید که فعالان اقتصادی را امیدوار کرده و نزدیک بود تا روند کاهشی در بازار ارز سرعت و شدت بگیرد اما این دفعه هم تأثیر اخبار مثبت برجامی بر بازار ارز عمر کوتاهی داشت.
در ادامه با ناامید شدن فعالان بازار ارز از برجام، نرخ دلار تا اواخر تیر ماه در کانال ۲۴ هزار تومان درحال نوسان بود و این ماه را با ۲۴ هزار و ۴۰۰ تومان به پایان رساند.
البته در این ماه، میانگین نرخ فروش دلار در بازار آزاد حدودا ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومان است که نرخ فروش این ارز در صرافی ها هم حدودا ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومان از قیمت ها در بازار آزاد کمتر است.
در آخر لازم به ذکر است که در ایام پایانی تیر ماه بازار ارز طبق مصوبه ستاد ملی کرونا از روز سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰ تا یکشنبه سوم مرداد ماه تعطیل شد و فعالیتی ندارد.1400/05/02
12:04:46
5.0 / 5
246
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , برجام , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی