با وزارت راه توافق شد

تامین مالی راه اندازی بزرگراه اردبیل - سرچم

تامین مالی راه اندازی بزرگراه اردبیل - سرچم

مدیرعامل بانک صادرات ایران همزمان با هفته دولت برای تامین مالی راه اندازی بزرگراه اردبیل- سرچم به مبلغ 4000 میلیاردریال با معاون وزیر راه و شهرسازی در استانداری اردبیل تفاهم نامه امضا کرد و برای سرمایه گذاری در سایر طرح های صنعتی همچون پروژه های آب و فاضلاب این استان اعلام آمادگی کرد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، حجت اله صیدی در مراسم امضا این تفاهم نامه که با حضور علی نیکزاد نایب رییس مجلس شورای اسلامی، خیرالهی خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی، استاندار اردبیل و نمایندگان استان در مجلس برگزار شد، اظهار داشت: ۴۰۰۰ میلیاردریال اعتبار برای پروژه بزرگراهی اردبیل- سرچم در قالب تسهیلات منابع تامین می نماییم تا شاهد تکمیل و بهره برداری از این پروژه باشیم.

وی اظهار نمود: علاوه بر این پروژه، بانک صادرات ایران آمادگی دارد در پروژه های آب و فاضلاب استان و طرح های صنعتی نیز سرمایه گذاری لازم را انجام دهد تا با پرداخت تسهیلات مورد نیاز شرایط مطلوب برای توسعه متوازن استان اردبیل فراهم آید.

صیدی اشاره کرد: اعتباری به میزان ۴۰۰۰ میلیاردریال برای طرح محور اردبیل- سرچم با بهره گیری از تسهیلات ماده ۵۶، قانون الحاق موادی به قانون تنظیم قسمتی از مقررات مالی دولت و با استناد به موافقت اولیه سازمان برنامه و بودجه کشور بوسیله مشارکت با بانک صادرات ایران تامین می شود. این تسهیلات در مدت دو سال برای تکمیل این پروژه پرداخت می شود تا با اجرای بزرگراه اردبیل- سرچم هموطنان مسیر کوتاهی را در سفرهای خود به مرکز کشور طی کنند.

وی اشاره کرد: مقرر است این تسهیلات در مدت دو سال برای تکمیل محور اردبیل- سرچم تامین شود و شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور متعهد شده بعد از صدور مصوبه اعتباری از طرف بانک صادرات ایران و تنظیم جدول بازپرداخت اقساط تسهیلات یاد شده نسبت به پیگیری های لازم برای گرفتن تضمین نامه از سازمان برنامه و بودجه به نفع بانک اقدام نماید.

مدیرعامل بانک صادرات ایران اضافه کرد: استانداری اردبیل برای سرعت بخشیدن به عملیات اجرائی پروژه های در رابطه با این تفاهمنامه متعهد شد که همکاریهای لازم را درباب صدور مجوزهای مورد نیاز برای پیشبرد پروژه ها انجام دهد که عملیاتی شدن اعتبار یاد شده در قالب مقررات و دستورالعمل های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

اکبر بهنام جو استاندار اردبیل نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت زیرساخت ها خصوصاً تکمیل محور اردبیل- سرچم به طول ۱۷۸ کیلومتر اظهار نمود: این پروژه در هفت قطعه طراحی شده که اجرای قطعات پنجگانه در حال انجام می باشد و امیدواریم با برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی و تامین اعتبار مورد نیاز بوسیله منابع ملی و فاینانس بانک صادرات ایران، سرعت اجرای این پروژه را شاهد باشیم.

وی با قدردانی از مدیرعامل بانک صادرات ایران در مسافرت به استان برای مشارکت ۴۰۰۰ میلیاردریالی در پروژه اردبیل- سرچم و تعریض این مسیر در تبدیل به بزرگراه، اشاره کرد: با تامین این منابع مالی در مدت دو سال سرعت اجرای پروژه را به شکل مطلوب و مناسب شاهد خواهیم بود تا تردد ایمن در این راه اتفاق بیفتد.​1400/06/06
22:53:08
5.0 / 5
196
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی