سخنگوی گمرك ایران خبر داد؛

صادرات 58 میلیون دلاری خودرو و لوازم یدکی در 7 ماه

صادرات 58 میلیون دلاری خودرو و لوازم یدکی در 7 ماه

به گزارش لوازم فلزی سخنگوی گمرک ایران اظهار داشت: در هفت ماه نخست امسال، 58 میلیون و 407 هزار دلار خودرو و لوازم یدکی صادر گردیده است که هفت میلیون و 217 هزار دلار آن مربوط به صادرات انواع خودرو بوده است.به گزارش لوازم فلزی به نقل از گمرک ایران، سید روح اله لطیفی اظهار نمود: از شروع سال تا اختتام مهرماه هفت میلیون و ۲۱۷ هزار و ۲۶۵ دلار انواع خودرو به ۱۲ کشور صادر گردیده است.
سخنگوی گمرک ایران اضافه کرد: از این میزان یک میلیون و ۱۰۴ هزار و ۴۸۴ دلار مربوط به صادرات خودرو های تا ۱۵۰۰ سی سی بوده است که به هشت کشور صادر شده و آذربایجان با خرید ۹۷۱ هزار و ۸۹۸ دلار در صدر خرید قرار دارد و کشورهای چین، اسپانیا، روسیه، سنگال، اوکراین، عراق و ترکیه در رتبه های بعدی هستند.
لطیفی درباب صادرات خودرو های ۱۵۰۰ تا ۲ هزار سی سی توضیح داد: ارزش صادرات خودرو های ۱۵۰۰ تا ۲ هزار سی سی در طول این مدت ۴۴۹ هزار و ۱۲۴ دلار بود که به ۶ کشور عراق با ۲۷۴ هزار و ۲۲۵ دلار، سنگال با ۶۳ هزار و ۶۰ دلار، اسپانیا با ۴۰ هزار و ۱۹۸ دلار، روسیه با ۳۴ هزار و ۷۲۵ دلار، تایوان با ۳۳ هزار و ۷۵۲ دلار و امارات با سه هزار و ۱۶۴ دلار صادر شد.
سخنگوی گمرک ایران اظهار داشت: ۱۶ هزار و ۵۰۰ دلار خودرو های ۲ هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ سی سی هم به کشور آذربایجان صادر شد.
لطیفی درباب صادرات خودرو های دیزلی یا نیمه دیزلی توضیح داد: در هفت ماه نخست امسال چهار میلیون و ۷۳۹ هزار و ۳۳۲ دلار خودروی نیمه دیزلی و دیزلیِ ۲ هزار و ۵۰۰ تا سه هزار سی سی به عراق صادر شده و تایوان نیز ۸۰ هزار دلار خودروی نیمه دیزلی ۱۵۰۰ سی سی تا ۲ هزار سی سی از ایران واردات داشته، روسیه نیز هزار و ۹۲۹ دلار از این نوع خودرو از ایران خریداری نموده است.
لطیفی اضافه کرد: ۸۲۵ هزار و ۸۹۶ دلار خودرو های حمل کالا و متفرقه نیز توسط کویت (۱۴۸ هزار دلار)، ونزوئلا (۶۷۲ هزار دلار) و دیگر کشورها با پنج هزار و ۸۹۶ دلار از کشورمان خریداری شد.
سخنگوی گمرک ایران درباب صادرات لوازم یدکی خودرو رو نیز توضیح داد: در هفت ماه نخست امسال ۵۱ میلیون و ۱۹۰ هزار و ۴۶۸ دلار لوازم یدکی خودرو صادر شد که ۱۴ میلیون و ۲۰۲ هزار و ۳۰۵ دلار مربوط به بدنه خودرو، سه میلیون و ۸۴۹ هزار و ۴۲۵ دلار اجزا و قطعات مربوط به بدنه، سه میلیون و ۱۹۰ هزار و ۳۲۶ دلار محور خودرو، دو میلیون و ۵۸۴ هزار و ۹ دلار انواع رادیاتور، ۲ میلیون و ۹۷ هزار و ۲۱۷ دلار چرخ دنده و بازوهای انتقال نیرو، یک میلیون و ۷۷۵ هزار و ۱۲۹ دلار کمک فنر، ۸۵۰ هزار و ۶۶ دلار انواع چرخ و قطعات، ۶۴۲ هزار و ۴۹۲ دلار اجزا و قطعات تریلرها بود.
وی اضافه کرد: ۴۵۹ هزار و ۲۴۱ دلار سیبک و قطعات آن، ۳۸۵ هزار ۳۲۶ دلار دسته موتور و قطعات، ۳۷۲ هزار و ۲۳ دلار چراغ، لامپ و راهنما، ۳۰۴ هزار و ۸۱۵ دلار لنت ترمز ۲۶۹ هزار و ۴۶۶ دلار کاسه و دیسک ترمز، ۲۴۹ هزار و ۷۲ دلار انواع سپر، ۲۳۰ هزار و ۵۷۴ دلار انواع اگزوز و قطعات، ۱۵۶ هزار و ۲۸۲ دلار انواع کمربند، ۳۳ هزار و ۲۴۵ دلار جعبه دنده، ۳۰ هزار و ۳۶۰ دلار اجزا و قطعات کلاچ و ۲۰ هزار و ۴۹۸ دلار صندلی خودرو در طول این مدت به کشورهای دیگر صادر شد.
لطیفی اضافه کرد: ۱۹ میلیون و ۱۲۹ هزار و ۹۳۵ دلار سایر اجزا و قطعات دیگر در رابطه با خودرو نیز در طول این مدت صادر گردیده است.


منبع:

1400/09/01
16:36:48
5.0 / 5
239
تگهای خبر: چین , خرید , خودرو , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی