معاون وزیر صمت اعلام كرد؛

جزییات سفر وزیر صمت به سوریه

جزییات سفر وزیر صمت به سوریه

به گزارش لوازم فلزی معاون وزیر صمت اظهار داشت: در مسافرت وزیر صمت به سوریه چهار سند همکاری شامل صورتجلسه کمیته تجاری بین ایران و سوریه، صورتجلسه کمیته صنعتی دو کشور و دو سند همکاریهای استاندارد نیز به امضای طرفین رسید.به گزارش لوازم فلزی به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، علیرضا پیمان پاک اظهار نمود: وزیر صنعت، معدن و تجارت در مسافرت به سوریه، با وزیر اقتصاد و تجارت خارجی این کشور دیدار نمود و بعد از برگزاری کمیته تجاری بین دو کشور، صورتجلسه همکاریهای تجاری ایران و سوریه به امضای طرفین رسید.
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران اضافه کرد: در ادامه این سفر، فاطمی امین با وزیر صنایع سوریه درباب محورهای همکاریهای صنعتی دو کشور ملاقات و گفتگو کرد.
وی افزود: همین طور با برگزاری کمیته صنعتی میان ایران و سوریه، ضمن امضای صورتجلسه همکاری دو کشور در حوزه های صنعتی، دو سند همکاری دیگر نیز در حوزه استاندارد توسط تیم های کارشناسی، مذاکره و آماده سازی شد و به امضا وزرای دو کشور رسید.
پیمان پاک افزود: دیدار وزیر صمت با نخست وزیر سوریه، بازدید از مرکز تجاری ایران و مرکز فناوری و نو آوری جمهوری اسلامی ایران در دمشق، بازدید از شهر صنعتی ادرا خصوصاً پروژه خودروسازی مشترک بین ایران و سوریه، شرکت ایران خودرو و شرکت خودروسازی سوری به نام سیانکو و همین طور بازدید از کارخانه شیشه کاوه در این شهرک صنعتی از دیگر برنامه های وزیر صمت در این سفر بود.
معاون وزیر صمت با اشاره به افتتاح دومین نمایشگاه اختصاصی ایران در دمشق با حضور وزیر صمت و مقامات سوری، افزود: فاطمی امین در این سفر در همایش فرصتهای تجاری بین ایران و سوریه که با حضور شرکت های ایرانی مشارکت کننده در نمایشگاه جمهوری اسلامی ایران و طرف های سوری در محل اتاق تجاری دمشق برگزار شد، حضور یافت.
وی بیان کرد: وزیر صمت که به همراه ۷۰ تن از نمایندگان دستگاه های دولتی در زمینه صنعتی و تجاری و همین طور حدود ۳۰ شرکت بخش خصوصی در حوزه های سرمایه گزاری و صدور خدمات فنی و مهندسی به سوریه سفر کرده بود، در نشست فرصتهای سرمایه گذاری سوریه با حضور فعالان اقتصادی و تجاری دو کشور شرکت کرد.
خاطرنشان می سازد، در مسافرت وزیر صمت به سوریه چهار سند همکاری شامل صورتجلسه کمیته تجاری بین ایران و سوریه، صورتجلسه کمیته صنعتی دو کشور و دو سند همکاریهای استاندارد نیز به امضای طرفین رسید.


منبع:

1400/09/10
22:57:47
5.0 / 5
260
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی