در گزارش لوازم فلزی مطرح شد؛

گرانی مواد اولیه، کیفیت شیرینی را کاهش داد

گرانی مواد اولیه، کیفیت شیرینی را کاهش داد

به گزارش لوازم فلزی رییس اتحادیه قنادی تهران با اعلان اینکه قیمت شیرینی تا آخر سال افزایش نمی یابد، اظهار داشت: اگر دولت قیمت مواد اولیه تولید را ثابت نگه دارد، تولیدکننده به هیچ وجه به سمت افزایش قیمت نمی رود.علی بهره مند در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: قیمت دستوری نمی تواند در زمینه قنادی به کار بیاید؛ امروز برای واحد قنادی نرخ اعلام می شود و یک هفته بعد قیمت مواد اولیه افزایش می یابد و اصلا امکانپذیر نیست که بصورت دستوری قیمت نهایی را تعیین نماییم.
رئیس اتحادیه صنف دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی تهران اضافه کرد: اگر دولت قیمت مواد اولیه تولید را ثابت نگه دارد، تولیدکننده به هیچ وجه به سمت افزایش قیمت نمی رود برای اینکه افزایش قیمت، منجر به کاهش تقاضا می شود.
وی اظهار داشت: هم اکنون قیمت شیرینی بالاست ولی مواد اولیه گران است و طبیعتا با این مواد اولیه، قیمت نهایی محصول هم گران می شود که اصلا به نفع قنادان نیست.
بهره مند اضافه کرد: هم اکنون قیمت شیرینی های پرمصرف حتما باید مصوب انجمن پشتیبانی از مصرف کنندگان و اتاق اصناف باشد که متاسفانه امروز قیمت را اعلام را می نماییم یک هفته بعد قیمت مواد اولیه ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش می یابد. مابقی شیرینی ها را خود واحد صنفی تعیین می کند.
آخرین نرخ ها در آستانه یلدا
وی در مورد آخرین قیمت ها نیز اظهار داشت: آخرین قیمت ها در مرداد ماه ابلاغ گردید که بر این اساس، قیمت شیرینی تر برای واحدهای درجه یک ۷۸ هزار تومان و برای واحدهای درجه دو ۶۰ هزار تومان، قیمت شیرینی زبان، پاپیون و دانمارکی برای واحدهای درجه یک ۶۵ هزار تومان و برای واحدهای درجه دو ۵۰ هزار تومان و قیمت شیرینی کیک یزدی برای واحدهای درجه یک ۴۹ هزار تومان و برای واحدهای درجه دو ۳۹ هزار تومان است.
رئیس اتحادیه صنف دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی تهران اظهار داشت: با توجه به این که واحد صنفی نمی تواند قیمت این محصولات را راسا تعیین کند به سبب افزایش قیمت مواد اولیه مجبور می شود کیفیت را تنزل دهد.
بهره مند اضافه کرد: با وجود افزایش قیمت مواد اولیه همچون تخم مرغ، روغن و شکر باتوجه به کاهش قدرت خرید مردم تا آخر سال برنامه ای برای افزایش قیمت شیرینی نداریم.


منبع:

1400/09/14
22:34:26
5.0 / 5
359
تگهای خبر: تولید , خرید , دولت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی