معاون وزیر صمت:

ادبیات خودروسازی ایران برای 25 سال پیش است

ادبیات خودروسازی ایران برای 25 سال پیش است

به گزارش لوازم فلزی معاون وزیر صمت ضمن اشاره به این که ادبیات خودروسازی ایران برای ۲۵ سال پیش است اظهار داشت: سال جاری تولید دو محصول جدیدبا ارزش و قیمت مناسب عرضه خواهند شد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، منوچهر منطقی امروز در نشست خبری اظهار نمود: ساماندهی تولید و عرضه، تحول ساختاری و حرکت به سمت پیشران ها، نقشه راه ما برای صنعت خودرو است.
معاون صنایع حمل و نقل وزیر صمت اضافه کرد: سال قبل ۲۱۳ هزار خودرو تولید اما ۴۳ هزار دستگاه ارائه شد. اگر میانگین قیمت ۱۷۰ هزار خودروی ارائه نشده را ۲۰۰ میلیون تومان در نظر بگیریم، یعنی ۳۴ هزار میلیارد تومان حبس نقدینگی در خودروسازی داشتیم.
وی با اشاره به اینکه باید هر چه خودرو داریم عرضه نماییم، اظهار داشت: هم اکنون عبور مستقیم خودرو تقریباً صد در صد شده است که هم درآمد خودروساز بالا می رود و به نیاز بازار پاسخ داده می شود و هم کیفیت تولید ارتقا می یابد.
منطقی خاطرنشان کرد: با عنایت به تفاوت قیمت تمام شده و فروش، نقدینگی خودروساز کاسته می شود ازاین رو اصلاح روند قیمت گذاری باید اتفاق افتد. همینطور هم افزایی هم باید عملیاتی شود؛ هم افزایی یعنی این که خودروسازان یک کشور یک مجموعه تأمین دارند.
وی اضافه کرد: نخستین بحث در هم افزایی، هم افزایی در پلتفرم هاست. هم اکنون خودرو های مختلف با تیراژ کم و خدمات بعد از فروش غیرقابل قبول داریم. الان ما ۴ پلتفرم با ارزش داریم. ادبیات خودروسازی ایران برای ۲۵ سال پیش است، در حالیکه باید خودروی باارزش و قیمت مناسب ارائه شود که در این خصوص خودروسازان دو محصول برقی و بنزینی عرضه خواهند کرد.
منطقی افزود: در جایی هم که نتوانیم بازار را با خودروی داخلی تأمین نماییم واردات را انجام خواهیم داد.
وی با تکیه بر دانش بنیان کردن صنعت خودرو، اظهار داشت: چهار رویکرد جریان ساز در آینده صنعت خودرو شامل برقی سازی، خودرو های خودران، صورتهای نوین حمل و نقل و اتصال پذیری خودرو است.


منبع:

1401/04/05
12:02:50
5.0 / 5
658
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی