در گزارش لوازم فلزی مطرح شد؛

کمبود مواد اولیه پوشک

کمبود مواد اولیه پوشک

مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی سازمان حمایت اظهار داشت: با توجه به این که سهم قابل توجه مواد اولیه پوشک وارداتی است، هرگونه تغییر قیمت برمبنای روند قیمت های جهانی صورت خواهد پذیرفت.اسماعیل مهدی پور در گفت و گو با خبرنگار مهر، در مورد گرانی پوشک، اظهار نمود: با توجه به تصمیمات جلسه هشتم دی ماه سال ۱۴۰۰ ستاد تنظیم بازار، قیمت گذاری پوشک پیشینی بوده و هرگونه افزایش قیمت این کالا می بایست با هماهنگی ستاد تنظیم بازار صورت پذیرد.
مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی، غذایی و دارویی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اضافه کرد: باتوجه به ارائه اسناد و مدارک لازم از طرف واحدهای تولیدی و بررسی افزایش هزینه های مترتب بر تولید شامل مواد اولیه، سربار، دستمزد و…و سهم آن در بهای تمام شده تولید، قیمت این کالا در ستاد تنظیم بازار مصوب شد.
کمبود مواد اولیه پوشک
وی افزود: ظرفیت تولید این کالا بیش از نیاز کشور است و مشکلات موجود در تولید و عرضه این کالا ناشی از افزایش قیمت های جهانی و کمبود در مواد اولیه وارداتی همچون خمیر کاغذ و پودر جاذب است که پیگیری لازم برای حل مشکلات تامین مواد اولیه در دستور کار وزارت صمت قرار دارد.
قیمت پوشک برمبنای قیمت های جهانی تعیین می شود
مهدی پور اشاره کرد: در نیمه دوم سال قبل، افزایش ۷ الی ۱۰ درصدی این کالا از طرف دو شرکت با سهم عمده بازار به جهت افزایش قیمت مواد اولیه اعمال شد و پیش از آن نیز قیمت ها بیش از یک سال ثابت بوده است.
مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی، غذایی و دارویی سازمان حمایت اظهار داشت: ضمناً با توجه به این که سهم قابل توجه مواد اولیه مورد نیاز در تولید پوشک را مواد اولیه وارداتی تشکیل می دهد، هرگونه تغییر قیمت برمبنای روند قیمت های جهانی صورت خواهد پذیرفت.

1401/04/09
21:27:18
5.0 / 5
689
تگهای خبر: بازار , تولید , شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی