احتیاط پالایشگاه های هندی برای خرید نفت روسیه

احتیاط پالایشگاه های هندی برای خرید نفت روسیه

لوازم فلزی: پالایشگاه های هندی در خرید محموله های نفت روسیه که بعد از پنجم دسامبر، زمان شروع اجرای تحریم اتحادیه اروپا بارگیری می شود، محتاط شده اند.به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، پالایشگاه های چینی هم خرید کمتر نفت روسیه از ماه آتی را آغاز نموده اند. این دو کشور آسیایی که در بین بزرگترین واردکنندگان نفت جهان هستند، بعد از شروع جنگ در اوکراین و بایکوت نفت روسیه توسط مشتریان غربی، خریدار بزرگ نفت این کشور شدند. کاهش خرید نفت از طرف این دو غول آسیایی، روسیه را ناچار خواهدنمود بدنبال مشتریان جدیدی باشد و احتمالاً قیمتها را پایین تر می برد؛ حتی اگر خریداران جدید به طرح کشورهای ثروتمند گروه هفت برای اعمال سقف قیمت برای صادرات نفت روسیه ملحق شوند.

منابع آگاه به رویترز گفتند: شرکت ریلاینس اینداستریز که گرداننده بزرگترین مجتمع پالایشگاهی دنیا و مشتری بزرگ روسیه است، هنوز برای محموله های نفت روسیه که بعد از پنجم دسامبر بارگیری می شوند، سفارش نداده است. شرکت دولتی بهارات پترولیوم هم وضعیت مشابهی دارد.

به گفته منابع آگاه، ریلاینس درباب واکنش بانک های که به سیستم مالی غربی وابسته هستند و فروش خارجی فرآورده های نفتی، احتیاط می کند.

یک منبع مطلع در یکی از این پالایشگاههای دولتی اظهار داشت: ابهامات بسیاری درباب مکانیزم سقف قیمت وجود دارد. نمی دانیم این مکانیزم چگونه است و سطح قیمت چیست.

با این حال، ایندین اویل که بزرگترین پالایشگر نفت هند است، برای محموله های نفت روسیه شامل محموله هایی که بعد از پنجم دسامبر بارگیری می شوند، سفارش خرید داده است. در مقابل، شرکت خصوصی نایارا انرژی که روس نفت سهامدار بزرگ آن (۴۹ درصد) است، می خواهد به واردات نفت روسیه ادامه دهد. بعد از تحریمهای غربی که مقابل روسیه و روس نفت وضع شد، بیشتر بانک های خارجی همکاری با نایارا را متوقف کرده اند و این پالایشگر از خدمات بانک های هندی استفاده می نماید.

بر اساس گزارش رویترز، همزمان با احتیاط پالایشگاه ها نسبت به تحریمها، هند و روسیه جایگزین هایی برای خدمات بیمه، فاینانس و حمل دریابرد یافته اند تا تجارت دو جانبه ادامه پیدا کند. پالایشگاه های هندی، نفت روسیه را برمبنای تحویل در محل با بیمه خریداری می کنند که توسط نهادهای روسی فراهم شده و هند، بیمه روسیه را می پذیرد. هند بتازگی یک مکانیزم برای تسویه تجارت با کشورهای خارجی به روپیه بوسیله حسابهای وسترو بانک های خارجی در هند، طراحی نموده است.
1401/08/26
12:13:20
5.0 / 5
194
تگهای خبر: چین , خدمات , خرید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی