یك مقام مسئول خبرداد؛

ورود سازمان حمایت به ماجرای نوکیای ایرانی

ورود سازمان حمایت به ماجرای نوکیای ایرانی

به گزارش لوازم فلزی، رئیس سازمان حمایت ضمن تأیید فروش کالای ایرانی با لوگو شرکتهای خارجی اظهار داشت: این عمل خلاف رویه قانونی بوده و معاونت عمومی صنایع وازرت صمت باید در این خصوص پاسخگو باشد.به گزارش خبرنگار اقتصادی مهر، در ایام اخیر، زیر سایه سکوت مسئولان وزارت صمت، گزارشات مختلفی درباب فروش کالای تولید داخل با لوگوی شرکت های خارجی اخیر انتشار یافته است. پیگیری خبرنگار مهر نشان میدهد که حداقل در سه گروه کالایی پوشاک، لوازم خانگی و تلفن همراه، شاهد تولید و فروش قانونی کالای ایرانی با لوگوی شرکت های خارجی بدون کسب مجوز هستیم. هرچند این رویه مغایر با قانون در بعضی از شرکتها مشاهده می شود اما ادامه ماجرا و عدم ورود مسئولان ذیربط به این مسئله موجب خواهد شد که در آینده نزدیک با سیل عظیمی از لوازم و کالاهای فیک در کشور مواجه باشیم.
گفت وگوی خبرنگار مهر با نمایندگان مجلس حاکی آنست که تعدادی از نمایندگان مجلس، گزارشات غیررسمی تقلب در فروش شرکت های ایرانی را دریافت کرده اند اما هنوز مدرک و مستندات کافی در این خصوص برای آنها ارسال نشده است. از طرفی گزارشات میدانی خبرنگار مهر از بازار نیز نشان میدهد که هنوز مردم دراین زمینه باخبر نبوده و با تفکر خرید کالای برند مطرح، هزینه محصول را پرداخت می کنند.
واکنش سازمان حمایت به خبر فیک فروشی در بازار
حسین فرهیدزاده رییس سازمان پشتیبانی از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در گفت و گو با مهر، ضمن تأیید فروش کالاهای ایرانی با لوگوی شرکت های خارجی اظهار داشت: این اقدام خلاف رویه های قانونی می باشد و بررسی های سازمان حمایت حکایت از تخلف چند شرکت دراین زمینه دارد. وی افزود: با وجود این که تعدادی از موضوعات شکایت محور بوده، تا به امروز شکایتی از طرف مصرف کنندگان برای سازمان حمایت ارسال نشده، اما این سازمان در امتداد اجرای وظایف قانونی خود به این مساله ورود کرده است.
معاونت صنایع وزارت صمت باید پاسخگو باشد!
به گفته فرهیدزاده، سازمان حمایت با معاونت صنایع عمومی وزارت صمت به عنوان مرجع تولید درباب بررسی این ماجرا مکاتباتی داشته و این سازمان منتظر دریافت پاسخ از طرف این معاونت دریافت است.
وی اضافه کرد: رصد بازار توسط سازمان پشتیبانی از مصرف کننده نشان میدهد که کالاهایی در ایران تولید و با برند شرکت های خارجی به فروش می رسد، در نتیجه ما مکاتباتی با معاونت صنایع عمومی وزارت صمت داشته ایم تا در نامه ای رسمی اعلام نماید که آیا شرکت مزبور، نمایندگی برند مطرح را دارا است یا خیر؟
رئیس سازمان پشتیبانی از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تاکید کرد: باید مشخص شود که شرکت مزبور دارای چه تأییدیه ای از برند مادر است؛ تنها نهادی که قادر می باشد به این پرسش پاسخ دهد، معاونت عمومی وزارت صمت است که متأسفانه تا به امروز پاسخی برای سازمان حمایت ارسال نشده است.
وی اشاره کرد: سازمان حمایت در آخر حلقه قرار دارد و معاونت عمومی صنایع وزارت صمت به عنوان نهاد تصمیم گیری باید به اصحاب رسانه و سازمان حمایت درباب ثبت برندهای مطرح بدون گرفتن تأییدیه پاسخگو باشد.
احتمال ورود سازمان بازرسی به پرونده فیک فروشی
فرهیدزاده در اختتام اظهار داشت: نهادی که مجوز تولید به واحدها اعطا می کند باید قبل از تولید مستندات مربوط به گرفتن نمایندگی یا هرگونه تأییدیه را دریافت کند در غیر این صورت تخلف انجام شده علاوه بر سازمان حمایت، سازمان تعزیرات و حتی بازرسی کل کشور نیز قادر به ورود در ماجرای فیک فروشی هستند.

1401/09/06
12:04:17
5.0 / 5
280
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی