معاون وزیر تعاون خبر داد:

حل مشکلات تعاونی های مسکن با اساسنامه جدید

حل مشکلات تعاونی های مسکن با اساسنامه جدید

به گزارش لوازم فلزی، معاون وزیر تعاون از تدوین اساسنامه تعاونی های نهضت ملی مسکن آگاهی داد و اظهار امیدواری کرد: با اختصاص زمین مناسب برای ساخت مسکن کارگری، تعاونی های مسکن هرچه سریعتر تشکیل و عملیات اجرائی ساخت واحدها شروع شود.مهدی مسکنی در گفت و گو با ایسنا، از تدوین اساسنامه تعاونی های نهضت ملی مسکن آگاهی داد و اظهار داشت: کار زیرساختی و کارشناسی که در وزارت تعاون انجام گرفت، تدوین اساسنامه تعاونی های نهضت ملی مسکن بود که با امضای وزیر تعاون در دو ماه گذشته به استانها ابلاغ گردید. این اساسنامه توسط اداره کل تعاونی های توزیعی ظرف شش ماه کار کارشناسی و بمنظور حل مسایل و مشکلات تعاونی ها تدوین شد.

وی اضافه کرد: یکی از اشکالات تعاونی های مسکن تعداد بالای تعاونی ها بود که به جهت شرایط قانون تعاون، اعضای بالای ۲۰۰ نفر می توانست مشکلاتی را بوجود آورد ولی به سبب اساسنامه جدید مجوز تعاونی های ۲۰۰ نفر دیگر داده نمی شود و تعداد اعضا را کم کردیم و سقف اعضا را درنظر گرفتیم تا مشکلات پروژه قابل حل شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به برخی مشکلات در تعاونی های مسکن، اظهار داشت: مشکلات تعاونی ها عمدتاً از تکانه های بازار ناشی می شود. در وضعیت اقتصادی متلاطم اعضا روی عددی تعهد می کنند، بعد که تورم ایجاد می شود و آن عدد بیشتر می شود، اختلافاتی بین اعضا و هیات مدیره و مدیرعامل و مسئولین اجرائی به وجود می آید که اجتناب ناپذیر است اما این مشکلات را می توان با مدل هایی حل کرد.

وی اضافه کرد: برای این منظور مدل هایی درنظر گرفته شده است که همچون آنها پیش بینی طرح هایی برای آینده جوانان است که پایه های حقوقی آن دیده شده است و دوم حذف پول و تسهیلات در این مساله که زنجیره تولید و مصرف را به هم متصل نماییم.

به گفته مسکنی، هم اکنون کارخانه هایی وجود دارد که تولید کننده مواد اولیه هستند و می توان تسهیلات را بجای متقاضی به کارخانه داد تا مواد اولیه را برای ساخت و ساز به تعاونی بدهد.

معاون امور تعاون وزارت کار در آخر اظهار امیدواری کرد: با اختصاص زمین مناسب برای ساخت مسکن کارگری، تعاونی های مسکن تشکیل و عملیات اجرائی برای ساخت واحدها هرچه سریع تر شروع شود.

منبع:

1401/09/13
15:01:15
5.0 / 5
343
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی