سه شاخص جدید به فرابورس اضافه می شود

سه شاخص جدید به فرابورس اضافه می شود

به گزارش لوازم فلزی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: به علت تمرکز و ناهمگن بودن ارزش بازار ناشران حاضر در فرابورس، نیاز دسترسی به شاخصهای متنوع تر از جنس شاخصهای هم وزن وجود داشت که با تصمیم کمیته شاخص، این اتفاق رخ داد و طی روزهای آتی این سه شاخص جدید به فرابورس اضافه می شود.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، مجید عشقی اظهار نمود: طبق برنامه ریزی صورت گرفته، مصوبه لازم برای محاسبه و انتشار سه شاخص جدید در بازار فرابورس، از کمیته شاخص دریافت شد.
عشقی تشریح کرد: مطابق آخرین تصمیماتی که در کمیته شاخص اتخاذ شده، مقرر شد، محاسبه و انتشار سه شاخص هم وزن، کل قیمت و هم وزن قیمت در بازار فرابورس اجرایی شود. با عنایت به ضرورت تمهیدات فنی، این تصمیم به صورت تقریبی طی روزهای آتی عملیاتی شده و سه شاخص مذکور به صورت عمومی در وبسایت مدیریت فناوری (tsetmc.ir) منعکس و منتشر خواهد شد.
وی ضمن اشاره به لزوم تنوع شاخص ها در بازار سرمایه، بیان نمود: در بازار فرابورس تنها یک شاخص (شاخص کل فرابورس) وجود داشت اما با محاسبه و انتشار شاخصهای جدید، فعالان می توانند با سنجه های بیشتری بازار فرابورس را مورد تحلیل و ارزیابی قرار دهند. به علت تمرکز و ناهمگن بودن ارزش بازار ناشران حاضر در فرابورس، نیاز دسترسی به شاخصهای متنوع تر از جنس شاخصهای هم وزن وجود داشت که با تصمیم کمیته شاخص، این اتفاق رخ داد.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار مطرح کرد: فرمول و مفهوم شاخصهای جدید فرابورس، مشابه شاخصهای نظیر خود در بورس تهران است.
منبع:

1401/11/08
11:49:40
5.0 / 5
209
تگهای خبر: بازار , سایت , سرمایه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی