گردشگری ترکیه رکورد زد

گردشگری ترکیه رکورد زد

به گزارش لوازم فلزی، درآمد گردشگری ترکیه در سال ۲۰۲۲ به رکورد ۴۶.۳ میلیارد دلار رسید و این در شرایطیست که کسری تجاری این کشور به بیشتر از ۱۰۹ میلیارد دلار افزایش پیدا کرد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، داده های موسسه آمار ترکیه نشان داد که درآمد گردشگران نسبت به سال قبل ۵۳ درصد افزوده شد و از بالاترین رقم قبلی ۳۴.۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ پیش از شیوع بیماری همه گیر کووید-۱۹ گذشت.
داده های وزارت گردشگری ترکیه نشان داده است که پارسال مجموعاً ۴۴.۶ میلیون نفر وارد شده اند که تنها کمتر از اوج سال ۲۰۱۹ (۴۵.۱ میلیون نفر) است.
محدودیت های کووید-۱۹ در سال ۲۰۲۲ متوقف شدند و روس ها که پس از آلمانی ها از نظر ورود توریست خارجی در رتبه دوم قرار داشتند، تا حدی به علت محدودیت های پروازی اعمال شده توسط کشورهای غربی به علت تهاجم مسکو به اکراین، به تعداد زیادی وارد شدند.
همینطور تخمین زده می شود که صدها هزار روس پارسال به ترکیه نقل مکان کرده اند که بعنوان پناهگاه امنی برای سرمایه گذاری در خانه ها و دارایی های دیگر تلقی می شود.
طبق گزارش رویترز، مهمت ارسوی - وزیر گردشگری ترکیه پیش بینی نمود که در سال ۲۰۲۳ درآمد گردشگری ۵۶ میلیارد دلار خواهد بود. داده ها نشان داده است که در سه ماهه چهارم، درآمد گردشگری با ۲۲.۲ درصد افزایش به ۱۱.۳۷ میلیارد دلار رسیده است.
منبع:

1401/11/12
08:05:34
5.0 / 5
201
تگهای خبر: سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی