در حاشیه جلسه دولت

زارع پور: خط من بدون فیلتر نیست

زارع پور: خط من بدون فیلتر نیست

به گزارش لوازم فلزی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: وضعیت پلت فرم های داخلی باید بسیار بهتر شود اما همین هم اکنون هم دست کمی از پلت فرم های خارجی ندارند و با قطعیت می گویم بعضی از آنها حتی قابلیت های بیشتری از پیام رسان های خارجی دارند.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با علت کندی سرعت اینترنت اظهار نمود: طبیعی است که وضعیت موجود باید ارتقاء یابد، اما زمان می برد. هرچند اگر به آمار مراجع بین المللی در یک سال گذشته نگاه نماییم نشان از افزایش سرعت اینترنت دارد. آنچه که مردم به آن شاکی هستند به علت محدودیت های وضع شده برای بعضی از فیلترشکن هایی است که استفاده می کردند که طبیعتاً سرعت را به مراتب می کاهد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا اینترنت موبایلش بدون فیلتر است یا نه، اظهار داشت: خیر. خط من هم مثل مردم است. وضعیت پلت فرم های داخلی باید بسیار بهتر شود، اما همین هم اکنون هم دست کمی از پلت فرم های خارجی ندارند. من با قطعیت می گویم برخی پلت فرم های داخلی حتی قابلیت های بیشتری از پیام رسان های خارجی دارند.

زارع پور خاطرنشان کرد: در نسخه جدید واتساپ ویرایش پیام افزوده شد، اما در بعضی پیام رسان های داخلی این امکان وجود دارد، استتوس (وضعیت) وجود دارد، تماس تصویری با کیفیت وجود دارد. پس خودمان، خودمان را تحقیر نکنیم. امکان دارد اختلالی پیش آید، دوهفته پیش واتساپ هم اختلال داشت، اما روند کلی رو به رشد است.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: این که پیام رسان های داخلی در روز چند ده میلیون نفر را در روز میزبانی کنند اتفاق بزرگی است. تجربه چنین میزبانی از میلیونها کاربر را نداشتیم و همین مدت اخیر به وجود آمده و باید تلاش نماییم که این مسیر بهبود یابد.

زارع پور افزود: در پیام رسان های داخلی مشکل خاصی نداریم و اگر یک روز یا ساعتی اختلالی پیش آید طبیعی است، اما روند کلی اینست که پشت این پلت فرم ها جوانان خودمان هستند تا بهترین ها را ارائه نمایند.

منبع:

1401/12/24
16:35:37
5.0 / 5
174
تگهای خبر: دولت , فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی