آخرین وضعیت احیای بانک سرمایه

آخرین وضعیت احیای بانک سرمایه

به گزارش لوازم فلزی، مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان آخرین وضعیت احیای بانک سرمایه را تشریح نمود و اظهار داشت: مقدمات افزایش سرمایه 10 هزار میلیارد تومانی در حال انجام می باشد. این در حالیست که کسانی برخلاف قوانین و مقررات، سهام بانک سرمایه را به نام خودشان کردند که با اقدامات لازم سهام به نام فرهنگیان بازخواهد گشت؛ این سهام چند هزار میلیارد تومان ارزش دارد.


حمیدرضا نجف پور کردی در گفت و گو با ایسنا، دراین باره اظهار داشت: طرح احیای بانک سرمایه تدوین و مسیر احیای خودش را طی کرده است. در این راه گرفتار مشکلاتی جدی بوده و هستیم و حتما در آینده هم خواهیم بود.
وی ادامه داد: مگر می شود یک بانک را با چهل و چند هزار میلیارد تومان زیان بسادگی از این مسیر پر نشیب و فراز عبور داد؟.
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اعلان اینکه طرح احیای بانک سرمایه در حال انجام است اظهار داشت: این طرح دارای ابعاد گوناگونی است و همه درحال عمل به تعهدات هستیم. مرکز ثقل اجرای طرح احیای بانک سرمایه، خود بانک مرکزی است و جای قدردانی دارد که همراهی می کنند.
نجف پور افزود: این همراهی ناشی از دید متعالی در درون صندوق ذخیره و وزارت آموزش وپرورش در خصوص این بود که می شود یک بانک ورشکسته و زمین خورده را احیا کرد. این طرح تدوین شد و کار کارشناسی در بانک مرکزی نیز انجام و مورد قبول واقع شد. همکاران ما در بانک مرکزی، مسیرهای گوناگونی را طی و مجوزهایی دریافت کرده و درحال مراقبت حرفه ای هستند که آیا در قالب طرح به تعهدات مان عمل کرده ایم یا خیر.
وی با اشاره به این که طرح احیاء در راه نهایی کار خودش از حیث صحه گذاری در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا قرار دارد اظهار داشت: برخی اظهاراتی که در این میان از طرف برخی مدیران مطرح شده همان سختی ها و پیچیدگی های طول مسیر است که آنها را طی خواهیم کرد.
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان اضافه کرد: در بانک سرمایه مکلف بودیم دارایی های مازاد که زاینده نیست را تعیین تکلیف نماییم که این کارانجام شده است. یکسری دارایی ها به صندوق ذخیره واگذار و هزینه اش به بانک سرمایه داده شده است تا بانک سرمایه در تعامل با مشتریان خود، اضافه برداشت نزد بانک مرکزی را کم کند؛ این با اهمیت ترین مولفه بود. خود صندوق در راستای پشتیبانی از بانک سرمایه، تعهداتی به دولت داده است و یک به یک انجام داده ایم و اگر هم تاخیری وجود داشته باشد جبران می نماییم.
نجف پور با اعلان اینکه از زمان ایفای تعهدات، جلوتر هستیم اظهار داشت: پیش از تصویب طرح، بانک سرمایه را هزاران میلیارد تومان شارژ کردیم. وزارت آموزش وپرورش مکلف بود برخی وجوهش را از صندوق ها و بانکهای دیگر به بانک سرمایه انتقال دهد که تدابیر خوبی از طرف وزیر وقت و وزیر فعلی اندیشیده و کارهای خوبی دراین زمینه انجام شده است. اینها باید در یک بازه زمانی پنج ساله اتفاق می افتاد اما حالا بخش زیادی از کارها انجام شده است.
وی افزود: کسانی برخلاف قوانین و مقررات سهام بانک سرمایه را به نام خودشان کردند که با اقدامات لازم سهام به نام فرهنگیان بازخواهد گشت. این سهام چند هزار میلیارد تومان ارزش دارد. مقدمات افزایش سرمایه ۱۰ هزار میلیاردی نیز در حال انجام می باشد. مصوبات دارای ارزش و ملموس در شورای پول و اعتبار گرفتن شده و جرائم تاخیر اضافه برداشت بخشیده شدند. این موارد همه زوایای احیای بانک سرمایه هستند.
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان اصرار کرد که نام معلم زیبایی دارد، کشور و اجزای حاکمیت نظر حمایتی خاص به قشر معلمان دارند، از این منظر احیای بانک سرمایه نیز از عنایات حاکمیت است و ان شاءالله اتفاق خواهد افتاد.
منبع:

1402/03/10
09:19:10
5.0 / 5
275
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , دولت , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی