کشور در گندم نان خودکفا شد

کشور در گندم نان خودکفا شد

به گزارش لوازم فلزی، معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه کشور در تولید گندم نان خودکفا شد، اظهار داشت: در وزارت جهاد کشاورزی بخصوص در عرصه تولید غلات باید سلامت غذایی را مصرانه دنبال نماییم.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، امروز مراسم رونمایی از استاندارد ملی آرد و نان با حضور اسلام پناه رئیس سازمان ملی استاندارد و علیرضا مهاجر معاون وزیر جهاد در سازمان ملی استاندارد اجرا شد. مهاجر در این مراسم اظهار داشت: باتوجه به نظر امام (ره) و رهبری برای دستیابی به خودکفایی در محصولات اساسی بخصوص گندم، وزارت جهاد کشاورزی برای خودکفایی در تولید گندم، شرایطی را به وجود آورده که با وجود خشکسالی های اخیر، کشور در گندم نان به خودکفایی رسیده است.
معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی به سلامت جامعه اشاره نمود و اضافه کرد: تأمین سلامت جامعه وظیفه آحاد جامعه است و همه ما باید در راستای افزایش سلامت جامعه کوشش نماییم و در همه راه هایی که به سلامت جامعه ختم می شود، پیش رویم.
وی افزود: اگر به سلامت غذا توجه نکنیم اساسا هزینه های سنگین تری باید بپردازیم ازاین رو با پیشگیری، می توانیم هزینه های مازاد را کاهش دهیم. بنابراین در وزارت جهاد کشاورزی بخصوص در عرصه تولید غلات باید سلامت غذایی را مصرانه دنبال نماییم. به همین خاطر هم باتوجه به همکاری سازمان استاندارد با وزارت جهاد می خواهیم مسیرهایی را طی نماییم که تولیدات کشاورزان سالم به دست مصرف کننده برسد.
مهاجر افزود: در زمینه بذر به دنبال تولید بذرهایی می رویم که پروتئین بیشتر و تمام شرایط سلامت را داشته باشد. کشاورز و محقق را برای تولید محصولات سالم تشویق می نماییم.
معاون وزیر جهاد کشاورزی اشاره کرد: باید از یک تغذیه ای در رشد گندم استفاده نمائیم تا عامل های مورد نیاز جامعه برای افزایش سلامت انسان را داشته باشد. روند چند سال گذشته هم همین مبحث را نشان میدهد.
به گفته وی، حتی در حوزه سموم، علف کش ها، آفات، آبیاری و … شیوه های سالم را دنبال می نماییم تا در نهایت گندم سالمی به دست مصرف کننده برسد.
مهاجر به مشکلات در حوزه نان اشاره نمود و اظهار داشت: یکی از اشکالات ما در حوزه نان خمیرمایه هاست. ازاین رو به دنبال این هستیم که چرخه تولید تا مصرف نان بهبود یابد.


منبع:

1402/11/21
09:25:46
5.0 / 5
284
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی