خرید کالا، تجهیزات و ماشین آلات از پرداخت حق بیمه معاف شد

خرید کالا، تجهیزات و ماشین آلات از پرداخت حق بیمه معاف شد

به گزارش لوازم فلزی، با مصوبه حوزه دادستانی تهران، خرید کالاها، اقلام مصرفی، تجهیزات و ماشین آلات، از پرداخت حق بیمه معاف شد.به گزارش لوازم فلزی به نقل از مهر، دادستانی تهران طی نامه ای پنج بندی به کمیته حقوقی قضایی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، کمیسیون اصل ۹۰ مجلس و سازمان تأمین اجتماعی، خرید کالاها، اقلام مصرفی و تجهیزات و ماشین آلات را از پرداخت حق بیمه معاف دانست.
همچنین طبق این مصوبه، خرید خدمات از کارگاه های ثابت دارای شناسه ملی یا کد کارگاهی، باید از حساب شرکت کسر و در کاربرگ ۳ درج و به کارگاه ثابت فروشنده خدمات، منتقل شود.
در این مصوبه آمده است: به تاریخ ۱۳۰۲/۱۱/۱۱ جلسه رفع مشکلات ناشی از روش اجرای مواد ۳۸ و ۴۷ قانون تأمین اجتماعی توسط بازرسان سازمان تأمین اجتماعی و کارفرمایان تشکیل و مصوبات به شرح ذیل ایفاد می گردد:
۱- مقرر گردید مصوبات ستاد تسهیل و کارگروه های آن توسط سازمان تأمین اجتماعی اجرا و در صورتیکه به هر علت مصوبه ای توسط سازمان تأمین اجتماعی مغایر قوانین و مقررات تشخیص داده شود باید ظرف دو هفته مراتب به ستاد اعلام و در غیر این صورت نسبت به اجرای مصوبه بر طبق تبصره ماده ۵ آیین نامه ماده ۶۱ قانون رفع مواقع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور اقدام نماید.
۲- مقرر گردید در مورد فرآیند تقسیط بدهی حق بیمه پرسنل واحدهای تولیدی سازمان تأمین اجتماعی در مواردی که راسا نسبت به تقسیط اقدام می نماید تا سه مرحله نسبت به این مهم اقدام نماید.
۳- مقرر گردید سازمان تأمین اجتماعی و مؤسسه حسابرسی بایستی نظارت عالیه بر امر بازرسی دفاتر قانونی را بر عهده داشته باشد و با انجام وظایف با استفاده از خدمات حسابداران رسمی واحد صلاحیت و مجرب برای استانداردهای حسابرسی رعایت و استاندارد خدمات در رابطه با اجرای روش های توافقی رسیدگی به اطلاعات مالی با توافق بین مؤسسه حسابرسی و صاحب کار و حسابرس، خدمات قانونی را بر مبنای تصویب نامه ستاد اقتصاد مقاومتی انجام دهد.
۴- مقرر گردید خرید کالاها اقلام مصرفی تجهیزات ماشین آلات مشمول کسر حق بیمه نشده و خرید خدمات از کارگاه های ثابت دارای شناسه ملی یا کد کارگاهی در کاربرگ شماره ۳ درج گردد. همینطور سازمان تأمین اجتماعی بر طبق این مصوبات طی بخشنامه ای به کلیه واحدهای اجرایی و مؤسسات حسابرسی خود و ادارات تابعه، مراتب را جهت اجرا ظرف دو هفته ابلاغ نماید.
۵- مقرر گردید در مورد سایر موضوعات مدنظر جهت بررسی که توسط جناب آقای رضایی عضو کمیسیون قضایی اتاق بازرگانی استان خراسان رضوی به صورت مکتوب به معاونت بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی اعلام می گردد، معاونت مذکور ضمن بررسی و عند الزوم تشکیل جلسه موارد مورد تأیید را اجرا و سایر موارد را با ذکر دلیل و مستندات قانونی به ارسال کننده نامه اعلام دارد.منبع:

1402/11/23
09:54:01
5.0 / 5
276
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی