مشتریان تسلا پرکشیدند

مشتریان تسلا پرکشیدند

لوازم فلزی: فروش خودرو های برقی ساخت چین تسلا در ماه آوریل سالانه 18 درصد کم شد.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، داده های انجمن خودرو های مسافری چین نشان داد که خودروساز آمریکایی تسلا در ماه آوریل ۶۲ هزار و ۱۶۷ خودروی الکتریکی ساخت چین فروخته که ۱۸ درصد کمتر از سال قبل است. تحویل خودرو های مدل ۳ و مدل Y ساخت چین نسبت به ماه مارس ۳۰.۲ درصد کاهش داشته است.
خودرو های ساخت چین تسلا به بازارهای مختلف همچون اروپا نیز صادر می شوند و انجمن خودرو های مسافری چین گزارشی از صادرات تسلا برمبنای مقصد ارائه نکرده است. این کاهش شدید با افزایش فروش خودرو های برقی در بزرگترین بازار خودروی جهان در تضاد است، البته در بحبوحه کاهش تقاضا و جنگ نرخها با کندترین سرعت یک سال اخیر در سه ماهه اول بوده است.
برمبنای داده های انجمن خودرو های مسافری چین، فروش خودرو های انرژی جدید چین همچون خودرو های برقی باتری دار و پلاگین هیبریدی در ماه آوریل به ۸۰۰ هزار دستگاه رسید که ۳۳ درصد نسبت به سال قبل و ۲ درصد کاهش نسبت به ماه پیش از آن داشت.
بی وای دی، بزرگترین رقیب چینی تسلا، ۳۱۲ هزار و ۴۸ دستگاه خودروی سواری در آوریل فروخت که ۴۸.۹۷ درصد نسبت به سال قبل و ۳.۵ درصد افزایش نسبت به ماه مارس نشان میدهد.
تسلا برای نخستین بار در نزدیک به چهار سال قبل شاهد کاهش تحویل خودرو در سه ماهه اول بود. این شرکت سه ماهه دوم را با بیان اخراج بیش از ۱۰ درصد از نیروی کار جهانی خود و کاهش قیمت خودرو در بازارهای بزرگ همچون ایالات متحده، چین و اروپا شروع کرد.
بر اساس گزارش رویترز، تحویل خودرو های برقی ساخت چین توسط تسلا در فوریه ۱۹ درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل کم شد و در ماه مارس ۰.۲ درصد افزوده شد اما کاهش همزمان با کاهش ۲۵ درصدی فروش کلی خودرو های برقی در چین در ماه فوریه تا حدودی به سبب تغییر زمان بندی سال نو قمری چینی بود که بجای ژانویه در فوریه امسال بود.1403/02/19
09:53:17
5.0 / 5
184
تگهای خبر: بازار , چین , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی