رئیس اتاق ایران عنوان كرد

تقویت روابط تجاری ایران و کره جنوبی

تقویت روابط تجاری ایران و کره جنوبی

به گزارش لوازم فلزی، رئیس اتاق ایران در نشست با سفیر جمهوری کره در تهران اظهار داشت: بخش های خصوصی دو کشور می توانند روابط تجاری دو کشور را تقویت نمایند. در این خصوص ضروری است روند صدور روادید برای فعالان اقتصادی ایرانی تسهیل شود.


به گزارش لوازم فلزی به نقل از ایسنا، رئیس اتاق ایران و سفیر جمهوری کره در تهران ضمن دیدار با یکدیگر در رابطه با آن چه در راه تقویت مناسبات تجاری بین ایران و کره جنوبی ضروریست، صحبت کردند. در این نشست تسهیل شرایط صدور روادید برای فعالان اقتصادی ایرانی مورد توجه قرار گرفت. در این ملاقات مدیر سازمان توسعه تجارت و سرمایه گذاری کره جنوبی(کترا) هم حضور داشت.
در آغاز جلسه صمد حسن زاده - رئیس اتاق ایران - با اعلان اینکه اقتصاد کره جنوبی توانسته با کمک چهار برند سامسونگ، LG، دوو و هیوندا به خوبی جایگاه خویش را بین خانواده های ایرانی پیدا کند، اشاره کرد: برنامه های سفارت کره جنوبی و کترا در راه تقویت مناسبات تجاری این کشور بسیار علمی و دقیق است. همواره ایران در رابطه با کترا توانسته در توسعه روابط بین دو کشور قدم بردارد.
او افزود: البته تحریم های ظالمانه ضد ایران باعث شد تا روابط بین دو کشور تحت تأثیر قرار بگیرد. در این میان انتظار بخش خصوصی ایران اینست که با وجود فشارهای ناشی از تحریم، فعالان بخش خصوصی کشورهای دیگر به همکاریهای خود با ایران ادامه دهند.
بر مبنای اظهارات حسن زاده، ایران ظرفیتهای خوبی در قسمت های خدمات فنی-مهندسی، ساخت پالایشگاه، صنایع غذایی، صنایع ساختمانی، قطعات خودرو و دارو دارد و دو کشور می توانند با تمرکز بر این حوزه ها با یکدیگر همکاری کنند.
حسن زاده اضافه کرد: ظرفیتهای موجود در ایران و کره جنوبی با ۸۰۰ میلیون دلاری که حجم روابط بین ایران و کره جنوبی است، هماهنگی ندارد و باید برای افزایش سطح تعاملات تلاش نماییم.
رئیس اتاق ایران با نگاهی به توانمندی های صادراتی ایران، اشاره کرد: هفته گذشته نمایشگاه ایران اکسپو را برگزار کردیم و ۸۰ کشور با اعزام هیات تجاری از نزدیک با ظرفیتهای صادراتی ایران آشنا شدند و اذعان داشتند که زمینه های همکاری خوبی در ایران وجود دارد.
او رفت وآمد هیات های تجاری را با همکاری سفارت خانه و اتاق های بازرگانی دو کشور مورد تاکید قرار داد چونکه فرصت های خوبی برای سرمایه گذاری مشترک فعالان اقتصادی دو کشور در ایران وجود دارد.
حسن زاده بر ضرورت عرضه تسهیلات لازم برای صدور روادید بخصوص برای فعالان اقتصادی ایرانی اصرار کرد.
وی از مدیر کترا هم درخواست کرد: این نهاد اختلافات تجاری بین شرکت های دو کشور را به صورت منطقی و قانونی حل وفصل کند. برخی از شرکت های ایرانی قبل از شروع تحریم ها ضد ایران، منابعی را در فرایند تجارت خود به طرف کره ای پرداخت کردند که با آغاز تحریم ها مواجه گشتند و نتوانستند در مقابل وجوه پرداخت شده، کالا را دریافت نمایند. درخواست رسیدگی به این مساله را داریم.
او از رئیس اتاق و فعالان اقتصادی کره جنوبی دعوت کرد به ایران سفر کنند.
راهکارهای تقویت روابط تجاری بین ایران و کره جنوبی را بررسی می کنیم
در ادامه کیم جون پیو، سفیر جمهوری کره در تهران آینده روابط تجاری بین دو کشور را امیدوارکننده توصیف کرد و اظهار داشت: در نمایشگاه ایران اکسپو و در مراسم افتتاحیه حضور داشتم و با وجود این که متاسفانه شرکت های کره ای در این نمایشگاه غرفه ای نداشتند؛ اما توانایی ملی ایران را از نزدیک دیدم.
او افزود: به سبب تحریم ها ضد ایران، شرکت های کره ای نمی توانند به سادگی در بازار ایران وارد شوند، با اینحال روشی وجود دارد که به کمک آن بتوان سطح روابط را تقویت کرد. ارتباط بین شرکت های خصوصی را باید افزایش دهیم.
سفیر جمهوری کره در تهران افزایش سطح اطلاعات نسبت به یکدیگر و شناخت بیشتر را برای روابط بیشتر ضروری دانست و اضافه کرد: مطمئن هستم امکان افزایش سطح تبادلات وجود دارد و فقط باید راهکار آنرا پیدا نماییم.
منبع:

1403/02/20
13:15:11
5.0 / 5
158
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , خدمات , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی