یك كارشناس مسائل اقتصادی:

در دولت روحانی صدمات اقتصادی كمتری به كشور وارد شد

در دولت روحانی صدمات اقتصادی كمتری به كشور وارد شد

لوازم فلزی: یك كارشناس مسائل اقتصادی اظهار داشت: دولت روحانی تابحال عملكردی بسیار خوبی داشته به صورتی كه در این دولت صدمات اقتصادی كمتری به كشور و مردم وارد آمده است.


مهدی تقوی در گفت وگو با ایسنا در مورد قیمت جدید مصوب شده عوارض خروج از كشور اظهار نمود: كسانی كه به خارج از كشور سفر می كنند افرادی هستند كه از لحاظ مالی وضعیت خوبی دارند و دولت باید از این افراد عوارض خروج از كشور را دریافت كند.

این كارشناش مسائل اقتصادی اضافه كرد: خوشبختانه در این چند هفته اخیر دولت اقدامات خوبی همچون واریز سهام عدالت، كنترل قیمت تخم مرغ، كاهش عوارض خروج از كشور و.. را انجام داده و یقینا به دنبال این عوامل رضایت عموم مردم هم جذب خواهد شد.

تقوی با اشاره به اینكه دولت باید در همه شرایط قشر محروم و كم درآمد را در نظر بگیرد، عنوان كرد: در همین راستا دولت باید قیمت شیر، تخم مرغ، نان و همینطور قیمت اقلامی كه نیاز اصلی این قشر بوده را كنترل كند و نگذارد این كالاها تاحدی گران شود كه شرایط برای این قشر سخت شود.

وی با اشاره به اینكه به عقیده من دولت روحانی تابحال عملكرد خوبی داشته است، خاطرنشان كرد: در دولت قبل شاهد تورم 40 درصد بودیم و از جانب دیگر هم نرخ رشد روند منفی را به دنبال داشت كه این امر سبب شده بود در دولت قبل بیكاری بیداد كند، اما امروزه نرخ تورم و رشد در كشور ما به كلی تغییر كرده است. از نظر من بعنوان یك اقتصاددان دولت روحانی تابحال عملكردی بسیار خوبی داشته به صورتی كه در طول دوران ریاست جمهوری خود صدمات اقتصادی كمتری را به كشور و مردم وارد ساخته است. اگر مردم مقایسه كوچكی میان سیاست های اقتصادی دولت احمدی نژاد و دولت تدبیر و امید داشته باشند متوجه خواهند شد كه كدام دولت عملكرد بهتری داشته است.

وی در مورد نظر كارشناسی خود در مورد افزایش قیمت بنزین، اظهار نمود: بنده مخالف افزایش قیمت بنزین هستم، زیرا این سوخت نهاده اصلی حمل و نقل بوده و با افزایش قیمت نه تنها حمل و نقل بلكه سایر موارد دیگر را تحت تاثیر قرار می دهد.

تقوی در مورد حذف 30 میلیون یارانه بگیر، اظهار نمود: یارانه چیزی است كه حق مسلم قشر ضعیف بوده، به عقیده من اگر كسانی كه درآمد خوب و بالایی دارند به صورت داوطلبانه نسبت به حذف یارانه خود اقدام نمایند دیگر در این حوزه به مشكل نخواهیم خورد.1396/10/30
15:17:08
5.0 / 5
4834
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
MetalSaz لوازم فلزی

metalsaz.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لوازم فلزی محفوظ است

لوازم فلزی

ساخت لوازم فلزی